16 Ocak 2019, Çarşamba
Home / İnternet / Google Drive üzerinde basit web siteleri barındırmak artık mümkün

Google Drive üzerinde basit web siteleri barındırmak artık mümkün

Google Drive için güncellemeler sağanak yağmur gibi yağmaya devam ediyor. Bundan böyle hesap sahipleri web içeriklerini Drive altında bulunan herkese açık bir klasör üzerinde barındırabilecek, bunlara her yerden erişmek mümkün olacak. Üstelik kişisel alanları üzerinden web tabanlı uygulamalar çalıştırmak isteyenler için JavaScript kodları da barındırılıyor.

Ne var ki, Google sunduğu bu özellik kötüye kullanılmasın, herkes mevcut web barındırma servisini bırakıp Google Drive’ı kullanmayı düşünmesin diye bazı kurallar da getiriyor. İçeriğin statik olması, klasör içindeki diğer sayfalara veya dosyalara verilen bağlantıların insanların anlayacağı şekilde web adreslerini de göstermesi gerekiyor. Anlayacağınız, Google Drive üzerinde tam donanımlı bir web sayfası barındırmak mümkün görünmüyor, ancak basit bir web sitesini veya “yapım aşamasında” sayfasını burada tutmak mümkün gibi görünüyor.

İlgili >> Google Apps Geliştirici Blogu

Yazar: sozdem

Site yöneticisi- Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans Mezunu. Mobil Programlama Görsel Programlama (Delphi, C#)- İnternet Programcılığı - Veri Tabanı - Mikrobilgisayar ve Assembler - Bilgisayara Giriş - Bilgisayar Ağları - Analog Elektronik - Doğru Akım Devre Analizi dersleri vermektedir.

Buna da Göz Atın!

Siri “okula gidiyor!”

Apple’ın Siri’si “okula gidiyor!” Apple, Siri’yi daha cana yakın ve akıllı olması için eğitmeye karar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir