iPhone 7’den yeni ipuçları! – Selim ÖZDEM
23 Ocak 2018, Salı
Home / Apple / iPhone 7’den yeni ipuçları!

iPhone 7’den yeni ipuçları!

Apple’ın bir sonraki iPhone’un adı, son günlerdeki dedikodularda sıkça geçiyor. iPhone 7‘nin “çerçevesiz” ve “Home düğmesiz” bir tasarımla gelebileceği söylenmişti. Şimdi ise gelecekteki bir iPhone modelinin “daha karmaşık dokunsal titreşimler” sunacağı iddia edildi.

Nikkei Asian Review’a göre yeni iPhone, bu gelişmiş titreşimleri “çok küçük ancak yüksek performanslı motoru” sayesinde üretecek. Ekranın altında gizli olan motor, düğmeye dokunma hissini oluşturabilecek. Buradan Apple’ın Home düğmesini kaldırabileceği, girintisi çıkıntısı veya çerçevesi olmayan, tamamen camdan oluşan bir telefon üretebileceği sonucu çıkıyor.

İddialar doğru çıkarsa, Apple yeni fikirlerin değerli olduğu akıllı telefon pazarında fark oluşturabilir. Aynı kaynak, iPhone 7’deki güncellemelerin küçük olacağını, Apple’ın bundan böyle üç senede bir büyük güncelleme sunacağını da söylüyor. Bunun nedeni, telefon üreticilerinin cihazlarına ekleyecek yenilik bulmakta zorlanmaları.

Zeynel A. Öztürk

Yazar: sozdem

Site yöneticisi- Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans Mezunu. Mobil Programlama Görsel Programlama (Delphi, C#)- İnternet Programcılığı - Veri Tabanı - Mikrobilgisayar ve Assembler - Bilgisayara Giriş - Bilgisayar Ağları - Analog Elektronik - Doğru Akım Devre Analizi dersleri vermektedir.

Buna da Göz Atın!

Apple, iPhone 7’de çift kamera teknolojisinden vazgeçti iddiası

Yeni nesil iPhone’larla gelmesi beklenen en büyük yeniliklerden biri de çift kamera teknolojisi. Ancak yeni …