Microsoft’tan IFTTT’e rakip otomasyon uygulaması – Selim ÖZDEM
17 Ağustos 2018, Cuma
Home / Apple / Microsoft’tan IFTTT’e rakip otomasyon uygulaması

Microsoft’tan IFTTT’e rakip otomasyon uygulaması

Mobil cihazlarımızdaki yapılması gereken işlemleri otomatik olarak yapmamızı sağlayan bir uygulama aradığımızda akla hemen IFTTT(If This Than That) platformu geliyor. Uzun yıllardır gelişimini sürdüren platformun karşısında dişe dokunur bir rakip bulunmuyor. Microsoft ’un geliştirdiği platform ise IFTTT‘e sıkı bir rakip olmaya hazırlanıyor.
Flow adı verilen bu uygulama daha önce web için yayınlanmış ancak mobil platformlara gelmemiş olması, platformun yaygınlaşmasını engellemişti. iOS‘e gelen uygulama sayesinde IFTTT ’de olduğu gibi belirli durumlara göre tetiklenen eylemler ayarlanabiliyor. Örneğin bir kişi tweet attığında bildirim gelmesi sağlanabiliyor veya çekilen bir fotoğraf anında Dropbox ’a gönderilebiliyor. Diğer Microsoft uygulamaları gibi ücretsiz olarak indirmeye sunulan uygulamanın şu anda geliştirme aşamasında olduğu ve bazı özelliklere gelecek dönemlerde kavuşacağını belirtmekte fayda var.

Microsoft Flow

Fiyat Ücretsiz
Boyut 9.4 MB
Yükle App Store

Yazar: sozdem

Site yöneticisi- Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans Mezunu. Mobil Programlama Görsel Programlama (Delphi, C#)- İnternet Programcılığı - Veri Tabanı - Mikrobilgisayar ve Assembler - Bilgisayara Giriş - Bilgisayar Ağları - Analog Elektronik - Doğru Akım Devre Analizi dersleri vermektedir.

Buna da Göz Atın!

iPhone 7 ile en büyük değişim ekran koruyucu aksesuarlarda olacak

Apple ’ın bu yıl sonbahar aylarında piyasaya süreceği iPhone 7 serisinde, artık büyük tasarım değişiklikleri …