Proton Mail – Mailleriniz güvende – Selim ÖZDEM
20 Şubat 2018, Salı
Home / Her Telden / Proton Mail – Mailleriniz güvende

Proton Mail – Mailleriniz güvende

protonmail-launch-eposta-güvenli

 

İsviçre merkezli e-posta servisi olan ve güvenli oluşuyla öne çıkan ProtonMail  geçirdiği beta sürecinin ardından an itibariyle tüm dünyanın kullanımına açılmış durumda. GMail, Outlook vb. popüler e-posta servislerine güvenli bir alternatif arayanlara duyurulur.

 

PROTONMAİL NEDİR?

 

ProtonMail, merkezi İsviçre’ de bulunan bir e-posta servisi. Açık kaynak kodlu. iOS ve Androidcihazlar için geliştiriliyor.  Kullanışlı, kolay ve modern bir tasarıma sahip olan uygulamayı diğerlerinden ayıran en önemli fark gizliliğinize ve güvenliğinize önem vermesi. Bu amaçla kullanıcılarına e-postaları için uçtan uca şifreleme özelliği sunuyor. Bu sayede e-postalarınızı sadece siz ve karşı taraf görebiliyor.

Özellikleri:

  • Tüm sunucuları İsviçre’ de olduğu için İsviçre kanunlarına tabi. Dolayısıyla her isteyen e-postalarınıza ulaşamaz(?)
  • Uçtan uca şifreleme sayesinde e-postalarınızı sadece siz ve karşı taraf görebilir. E-postalarınız üçüncü şahıslarla paylaşılmaz.
  • Anonim e-posta hesabı açabilirsiniz. ProtonMail’ e üye olurken herhangi bir kişisel bilgi vermek zorunda değilsiniz.
  • ProtonMail IP adresinizi kaydetmez.
  • Kendini imha eden e-postalar gönderebilirsiniz.
  • iOS, Android uygulamaları ve Web sürümü mevcut.
  • Diğer tüm e-posta servisleriyle uyumlu.
  • Maalesef tamamen ücretsiz değil. Ücretli seçenekleri de var. Ücretsiz sürümünde:

500 MB alana, 1 adrese, günde 150 mesaj hakkına,  20 adet etikete ve sınırlı desteğe sahip olacaksınız. Protonmail hesabı açmak için BURAYA tıklayınız..

Yazar: sozdem

Site yöneticisi- Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans Mezunu. Mobil Programlama Görsel Programlama (Delphi, C#)- İnternet Programcılığı - Veri Tabanı - Mikrobilgisayar ve Assembler - Bilgisayara Giriş - Bilgisayar Ağları - Analog Elektronik - Doğru Akım Devre Analizi dersleri vermektedir.

Buna da Göz Atın!

Soğuk Havalarda Bitki Çaylarıyla İçinizi Isıtın

Sizi karlı soğuk kış günlerine karşı hazırlayacak, bağışıklık sisteminizi güçlü tutacak bitki çaylarını deneyin. Diyetisyen …