16 Ocak 2019, Çarşamba
Home / İnternet / Siri “okula gidiyor!”

Siri “okula gidiyor!”

Apple’ın Siri’si “okula gidiyor!”

Apple, Siri’yi daha cana yakın ve akıllı olması için eğitmeye karar verdi…

Son nesil iOS işletim sistemini kullanan iPhone 5 ve iPad Mini gibi cihazlarda karşımıza çıkan sesli komut yazılımı Siri, daha sıcak, cana yakın ve “karakter sahibi” hale getirilecek. Apple yayınladığı iş ilanında, “Siri’yi farklı, ayırt edilebilir bir karakter haline getirmelerinde Siri ekibine yardımcı olacak, yeni özellikleri destekleyecek diyalog yazacak” birisini aradığını açıkladı.
 
Kullanıma sunulduğu ilk günden itibaren övgüler alan Siri’nin eleştirildiği ender noktalardan birisi, yeterince zeki ve esprili olmasına rağmen bunu yansıtacak diyaloglar ve canlılıktan yoksun olduğu yönündeydi. Apple’ın amacı, milyonlarca cep telefonun içinde yaşayan bir karakter yaratmak.
 
Bu oldukça zor işin altından kim kalkacak, ortaya nasıl bir sonuç çıkacak, bunu zaman gösterecek. Ama pek çok kişinin rüyalarını süsleyen böyle bir iş için gereğinden fazla başvuru olacağı kesin.

teknoloji

Yazar: sozdem

Site yöneticisi- Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans Mezunu. Mobil Programlama Görsel Programlama (Delphi, C#)- İnternet Programcılığı - Veri Tabanı - Mikrobilgisayar ve Assembler - Bilgisayara Giriş - Bilgisayar Ağları - Analog Elektronik - Doğru Akım Devre Analizi dersleri vermektedir.

Buna da Göz Atın!

Bu sözler çok konuşulacak!

Larry Page: “Facebook kötü bir iş çıkarıyor” Google’ın tepesindeki isim önce Facebook’a salladı; sonra Apple’la …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir