16 Ocak 2019, Çarşamba
Home / İnternet / Yepyeni bir Opera geliyor!

Yepyeni bir Opera geliyor!

Opera hayranlarına büyük müjde: Bambaşka bir Opera tarayıcı, çok yakında emrinizde olacak!

Opera’nın mimarı Opera Software firması, WebKit motorunu kullanan yeni bir mobil tarayıcı üzerinde çalıştıklarını açıkladı: “Opera Ice”. iOS ve Android tabanlı popüler mobil cihazlarda görmeye alıştığımız ekranlar için özel olarak tasarlanacak yeni tarayıcının, firmaya değişen piyasa koşullarına ayak uydurma şansı tanıyacağı düşünülüyor.
 
Opera Ice, Apple Safari ve Google Chrome’un masa üstü sürümlerinde gördüğümüz başlangıç ekranlarına benzer, ikon temelli bir tasarıma sahip. Mobil cihazların kısıtlı ekran alanını en verimli şekilde kullanabilmek için, adres çubuğu gibi fazlalıklar çıkartılmış. Tasarım ekibi, sadece dokunmatik ekranı kullanarak internet gezintisi deneyimi sunmayı amaçlıyor.
 
Opera Ice’da, firmanın yıllardır kullandığı Presto motoru yerine, Google ve Apple’ın da kullandığı WebKit motoru kullanılıyor. Firma, mevcut mobil çözümleri olan Opera Mini’yi desteklemeye devam edecek. Opera Ice, Şubat ayında piyasaya sunulacak.
teknoloji

Yazar: sozdem

Site yöneticisi- Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans Mezunu. Mobil Programlama Görsel Programlama (Delphi, C#)- İnternet Programcılığı - Veri Tabanı - Mikrobilgisayar ve Assembler - Bilgisayara Giriş - Bilgisayar Ağları - Analog Elektronik - Doğru Akım Devre Analizi dersleri vermektedir.

Buna da Göz Atın!

Siri “okula gidiyor!”

Apple’ın Siri’si “okula gidiyor!” Apple, Siri’yi daha cana yakın ve akıllı olması için eğitmeye karar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir