2 Haziran 2020, Salı
Ana Sayfa / İnternet / 30 milyonluk bir kullanıcı tabanına sahip olan Kik WhatsApp’ı devirmek için MMS’i yeniden tanımlıyor
1

30 milyonluk bir kullanıcı tabanına sahip olan Kik WhatsApp’ı devirmek için MMS’i yeniden tanımlıyor

2

Kik Interactive, iOS ve Android için Kik Messenger’ın 6.0 sürümünü gün itibariyle yayınladı. Yeni uygulama daha önceki sürümlerle benzerlik taşısa da, konvansiyonel medya iliştirme yöntemlerini bir kenara bırakmasıyla dikkat çekiyor. Yeni sürüm ile birlikte kullanıcılar YouTube videolarını ya da webden gelen görüntüleri ve indirilebilir kartlar aracılığıyla gelen doodleları mesajlarına yerleştirebilecekler.

3

Şirket, yeni uygulamayla beraber bazı kullanım rakamlarını da kamuoyu ile paylaştı. 30 milyon kişinin Kik’i indirdiği belirtilirken, son aylardaki günlük kayıt sayısının 100 bin seviyesinde olduğu belirtildi. Kik’in kurucusu ve CEO’su Ted Livingston, günlük ya da aylık kullanım rakamlarını vermeyi reddederken; özellikle ABD’de mücadelenin Kik ve WhatsApp arasında geçtiğini vurguladı. WhatsApp, SMS’in tahtına oturmayı hedeflerken; Kik MMS’i yeniden canlandırmayı hedefliyor. Livingston’a göre Kik kullanıcı isimleri üzerinden sunduğu gizlilik ile uzun vadede daha avantajlı bir konuma geçebilir. Durumun kısa vadede kendilerinin aleyhine olabileceğini kabul eden Livingston, sundukları şeyin uzun vadede çok değerli olduğunu vurguladı. Livingston, uygulamaya yerleştirdikleri HTML5 tabanlı kartların da kendileri için bir ivmelenme yaratacağını belirtti. HTML5′in günümüzde kullanışlı olmadığını kabul eden Livingston, HTML5 kütüphanelerinin yarısını yeniden yazarak uygulamanın bir parçası haline dönüştürmeye başardıklarına dikkat çekti.

İlgili >> The Verge

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir