3 Haziran 2020, Çarşamba
Ana Sayfa / Paket Programlar / ACAT Turkish Version
1

ACAT Turkish Version

2

Bu program konuşma zorluğu çeken insanların dünyadan kopmamaları adına bilgisayar aracılığıyla iletişim kurmalarını sağlamaktadır. 

Uygulama Beta aşamasındadır ve Windows İşletim sistemlerinde çalışmaktadır. Beta olduğundan dolayı bazı sistemlerde hata mesajı verebilir.

ACAT Turkish Version, henüz çok eksikleri olan bir uygulama ancak temel olarak yapması gereken görevi yerine getiriyor. Program açıldığında direkt olarak web kamerasına bağlanıyor. Web kamerasında yapacağımız mimiğin hemen yanına bir dikdörtgen çiziyoruz.

Örneğin bu dikdörtgeni kaşlarımızın üzerine çizersek kaşlarımızı kaldırdığımız an mausedaki tıklama işlemini gerçekleştirmiş olacağız.

Programda ayrıca bir klavye ve metinin yazılacağı bir form yer alıyor. Kırmızı bir imleç A harfinden başlayarak sırayla tüm alfabeyi geziyor. İmleç yazmak istediğimiz harfin üzerine geldiğinde yaptığımız mimik ile onay vererek o harfin yazılmasını sağlıyoruz.

Stephen Hawking’in kullandığı ACAT yazılımı ile benzerlik gösteren program geliştirilmeye devam edilecektir ve ülkemizde bu tarz programların önünü açmayı hedeflemektedir. 

ACAT Turkish Version indir