2 Temmuz 2020, Perşembe
Ana Sayfa / Android / Android Rehber Çift Kayıt Problemi ve Çözümü
android rehber çift kayıt problemi 1

Android Rehber Çift Kayıt Problemi ve Çözümü

Android Telefonlarda Çift Rehberi Birleştirme (Tekrarlanan Kişileri Kaldırma)

Android telefon kullanıcılarının rehberleri çift kayıtlardan geçilmiyor. Hatta bazen rehberde aynı kişiden üç kayıt bulunuyor. Kullanıcıların çokça şikayet ettiği bu problemin ortadan kaldırılması için aşağıdaki adımları izleyin.

Android telefonunuzdaki rehber uygulaması birçok kaynaktan bağlantılarınızı çekebilir. Eğer rehberinizi aktardıysanız ve yenilerini eklediyeniz, rehberinizde aynı kişileri birden fazla görebilirsiniz. Bu durumda rehberinizi Android telefonunuzdaki kayıtları silerek ya da birleştirerek temizleyebilirsiniz. Ya da bunu Gmail’in “Yinelenenleri bul” özelliğini kullanarak yapabilirsiniz.

Android Üzerinden Rehberde Tekrarlanan Kişileri Birleştirme

  1. Rehberinizi açın
  2. Düzenlemek istediğin kişinin üzerine tıklayın. İletişim detayları açılacak.
  3. “Düzenle” simgesine tıklayın ya da menü tuşundan “Düzenle”yi seçin.
  4. Kişi adı kısmına birleştirmek istediğiniz diğer kaydın ismini yazın. Çıkan kaydı seçin. “Geçerli kişi seçili kişiye katılsın mı?” mesajı belirdiğinden “Tamam”ı tıklayın.

Gmail Üzerinden Android Rehberde Tekrarlanan Kişileri Birleştirme

  1. Öncelikle Android üzerinde rehber senkronizasyonunu etkinleştirin. Rehberi açın ve “Menü” tuşuna tıklayın, açılan menüde “Hesaplar”ı seçin, Google hesabınızı seçin, “Rehber”in seçili olduğundan emin olun.
  2. Bilgisayarınızdan Gmail hesabınıza girin ve sol üstte Google logosu altında yer alan “Gmail”i tıklayın ve “Rehber”i seçin.
  3. Açılan sayfada tüm rehberinizi göreceksiniz. Sol taraftaki menüde yer alan “Yinelenenleri bul”u tıklayın. (Ya da doğrudan burayı tıklayın.) Burada rehberinizde yer alan tüm çift girişler yer alacaktır. Dilerseniz tek tek birleştirmek istediklerinizi seçenebilir ya da sağ üst köşedeki “Tümünü Birleştir”i tıklayabilirsiniz. Bu işlem rehberinizde aynı isimle ya da aynı numarayla yer alan tüm kayıtları birleştirecektir.
  4. Rehberiniz tekrar senkronize olduğunda tüm değişiklikler telefon rehberinize yansıyacaktır.

Hepsi bu kadar…

Diğer Yöntemler

Android Kişiler üzerinden tekrarlayan kaldırma

İlk olarak Android telefonunuzda Kişiler uygulamasını açın. Bu Android sürümlerinde değişiklik gösterebileceği için Kişiler uygulamasına bir şekilde girin. Tekrarlanan isimden silmek istediğinizi seçin ve düzenle sembolüne dokunun. Bu sembol bir kalem şeklinde olabilir. Daha sonra çöp kutusuna atın. Çöp kutusuna atma işlemi, silme anlamına gelmektedir.

Kişileri Birleştirme veya Çoğaltma

Aynı isimde veya aynı kişinin iki farklı rehberi yer alabilir. Onları birleştirmek için düzenleme ekranında üç noktaya basın ve açılan menüden bir kişiyi seçin ve birleştirmek istediğiniz kişi için katıl’a basıp seçiniz. İşlem bitince Ali -Ali veya Ali-Aliş bu gibi seçtiğiniz isimler tek bir kayıt olarak karşınıza çıkacaktır.

Gmail ile düzeltme 

Google kişilerinizi web arayüzünden de değiştirebilir veya yönetebilirsiniz. Gmail’den sol üst kısımda tıklayın ve sanal adres defterinizde ki kişileri görüntüleyin. Tümünü görmek isterseniz eğer, Kişiler’e dokunun. Bu kısımdan istediğiniz gibi düzenleme veya değişiklik yapabilirsiniz. Bu platform üzerinden çok rahat düzenleme işlemi yapıldığını belirtelim.

Simpler kullanarak düzeltme (uygulama)

Eğer tüm bu işlemleri Android platformunda daha basit bir şekilde otomatik olarak yapılmasını istiyorsanız Simpler uygulaması sizin yardımcınız oluyor. Siz uygulamaya ne istediğinizi sunuyorsunuz, oda sizin istediğiniz sorunları düzeltiyor.

Simpler uygulaması an itibariyle 4.5 gibi yüksek oy oranıyla kullanıcılarının yüzünü güldürüyor.

Simpler Kişiler ve Çevirici – Ücretsiz arayan kimliği ve istenmeyen arama engelleyicisi, kişileri yedekleme, kopyaları birleştir, akıllı çevirici, grup mesajlaşma ve kişileri temizleme özellikleri de var. android rehber çift kayıt problemi için bu şekilde çözümler üretilebilir.

android rehber çift kayıt problemi 2