14 Aralık 2019, Cumartesi
Ana Sayfa / Android / Android Rehber Çift Kayıt Problemi ve Çözümü

Android Rehber Çift Kayıt Problemi ve Çözümü

Android Telefonlarda Çift Rehberi Birleştirme (Tekrarlanan Kişileri Kaldırma)

Android telefon kullanıcılarının rehberleri çift kayıtlardan geçilmiyor. Hatta bazen rehberde aynı kişiden üç kayıt bulunuyor. Kullanıcıların çokça şikayet ettiği bu problemin ortadan kaldırılması için aşağıdaki adımları izleyin.

Android Kişiler üzerinden tekrarlayan kaldırma

İlk olarak Android telefonunuzda Kişiler uygulamasını açın. Bu Android sürümlerinde değişiklik gösterebileceği için Kişiler uygulamasına bir şekilde girin. Tekrarlanan isimden silmek istediğinizi seçin ve düzenle sembolüne dokunun. Bu sembol bir kalem şeklinde olabilir. Daha sonra çöp kutusuna atın. Çöp kutusuna atma işlemi, silme anlamına gelmektedir.

Kişileri Birleştirme veya Çoğaltma

Aynı isimde veya aynı kişinin iki farklı rehberi yer alabilir. Onları birleştirmek için düzenleme ekranında üç noktaya basın ve açılan menüden bir kişiyi seçin ve birleştirmek istediğiniz kişi için katıl’a basıp seçiniz. İşlem bitince Ali -Ali veya Ali-Aliş bu gibi seçtiğiniz isimler tek bir kayıt olarak karşınıza çıkacaktır.

Gmail ile düzeltme 

Google kişilerinizi web arayüzünden de değiştirebilir veya yönetebilirsiniz. Gmail’den sol üst kısımda tıklayın ve sanal adres defterinizde ki kişileri görüntüleyin. Tümünü görmek isterseniz eğer, Kişiler’e dokunun. Bu kısımdan istediğiniz gibi düzenleme veya değişiklik yapabilirsiniz. Bu platform üzerinden çok rahat düzenleme işlemi yapıldığını belirtelim.

Simpler kullanarak düzeltme (uygulama)

Eğer tüm bu işlemleri Android platformunda daha basit bir şekilde otomatik olarak yapılmasını istiyorsanız Simpler uygulaması sizin yardımcınız oluyor. Siz uygulamaya ne istediğinizi sunuyorsunuz, oda sizin istediğiniz sorunları düzeltiyor.

Simpler uygulaması an itibariyle 4.5 gibi yüksek oy oranıyla kullanıcılarının yüzünü güldürüyor.

Simpler Kişiler ve Çevirici – Ücretsiz arayan kimliği ve istenmeyen arama engelleyicisi, kişileri yedekleme, kopyaları birleştir, akıllı çevirici, grup mesajlaşma ve kişileri temizleme özellikleri de var. android rehber çift kayıt problemi için bu şekilde çözümler üretilebilir.