Ana Sayfa / Paket Programlar / AskAdmin v1.6 indir
askadmin indir 1

AskAdmin v1.6 indir

AskAdmin v1.6 indir

askadmin indir 2

AskAdmin, Küçük Çocuk sahibi olanlar veya iş dünyasında kullanılan Bilgisayarlar için ideal olan bir Klasörü veya Dosya Uygulamasını kısıtlamak için tasarlanmıştır. Birkaç saniye içinde ve basit bir şekilde herhangi bir programı engelleyebilirsiniz. Bilgisayarınıza Microsoft Mağazası, Microsoft EDGE, Google Chrome, Eklenti Uygulamaları (UWP), Skype veya yarasa, cmd, reg verileri vb. gibi dosyalar yüklüyse, programda engellenen programların herhangi bir kişi tarafından kolayca açılmasını önleyen bir şifre vardır. kullanıcı AskAdmin Taşınabilir bir Uygulamadır.

Program kısıtlama, yazılım kısıtlama için ideal programdır.

Yenilikler (8 Şubat 2019 Cuma)
1. [EKLENDİ] – Bir klasördeki ve alt klasörlerin tüm uygulamalarını engelleme özelliği
2. [EKLENDİ] – Microsoft Mağazası ve Yerleşiklerin (UWP) Uygulama özelliği
3’üengelleme. [EKLENDİ] – Engelleme exe ve bağlam menüsü özelliği üzerinden klasör özelliği
4. [EKLENDİ] – Windows bileşenlerini, ayarları sayfalarını engelle, Güvenlik sekmesini kaldır…
5. [EKLENDİ] – Ağ Tarama özelliğine izin verme
6. [SABİT] – Küçük İthalat Hatalarını İhraç Etme
7. [SABİT] – Yeni bir Metin Belgesi oluştururken hata (Kritik)
8. [SABİT] – Şifre kaydetme sorunu (Nadir)

Yöneticiden sürükle ve bırak iste

Nasıl kullanılır?
Bir blok listesi oluşturmanın iki yolu vardır:
1. En kolay yol, AskAdmin arayüzüne engellemek istediğiniz Uygulamaları / Klasörleri / Klasörleri veya Dosyaları sürükleyip bırakmaktır. İsterseniz, bir kerede GUI’deki birkaç uygulamayı sürükleyebilirsiniz.

Yöneticiden sürükle ve bırak iste

2. Engellemek istediğiniz uygulamaya ‘Dosya Ekle’ düğmesini (Artı simgesi) tıklayın.


Listede bir Uygulama, Klasör veya Dosya adı varsa, bir Uygulamanın Bir Klasörü veya Dosyayı nasıl engelleyeceğiniz anlamına gelir, yani: Otomatik olarak engellenir (Klasörün asfaltının kendisi klasörün kendisi tarafından engellenmez), ancak bazı durumlarda “Yeniden başlat ”Butonu (Garanti), yanlışlıkla herhangi bir pencereyi engellerseniz Sistem dosyası bu sistem çökmesine neden olabilir, bu yüzden engellemeyi denedik, ardından engellemeyi kaldırmak için güvenli modu kullanabilirsiniz

AskAdmin tarafından kilitlendi

Bir uygulamanın, bir Klasörün veya Bir Dosyanın
engeli nasıl kaldırılır Tek bir uygulamanın / Klasörün / Dosyanın engellenmesini kaldırabilir veya aynı anda tümünü engelleyebilirsiniz.

a) Bir Uygulamanın, Bir Klasörün veya Bir Dosya Adının Seçimini Kaldırın
b) Uygulamayı, Klasörü veya Dosya Adını Sil (Düzenle> Sil veya Sağ Tıkla> Sil)

AskAdmin untick = unblock

Blok çalışma gibi görünmüyorsa, Windows Gezgini’ni yeniden başlatmanız gerekebilir. Bunu yapmak için, Seçenekler menüsünü tıklayın, ardından “Windows Gezgini’ni Yeniden Başlat” ı seçin veya kayıtlı kullanıcılar için son simgesini kullanın. AskAdmin bir karma güvenlik yöntemi kullanıyor, bu nedenle sınırlı uygulamanın exe adını değiştirip çalıştırmayı denemek işe yaramaz, Kısıtlamayı gpedit.msc veya başka bir şeyle kıramazsınız.

Yerleşik (UWP) Uygulamalarını Engelleyin
Metro uygulamaları dokunmatik ekran dostu uygulamalardır, kullanıcılar bunları Windows Uygulamaları, Evrensel Windows Platformu (UWP) uygulamaları veya Microsoft Mağazası Uygulamaları olarak adlandırır; Microsoft EDGE, Hesap Makinesi, Microsoft yapışkan notlar… AskAdmin bunlardan herhangi birini engelleyebilir.

1. Ekstralar – Eklentiyi Engelle (UWP) Uygulamalarını, Microsoft deposunu da engelleyebilirsiniz.

Blok Yerleşik (UWP) Uygulamaları

2. Ctrl Tuşu yardımıyla Windows Uygulamalarından Birini / Bazılarını seçin ve son olarak “Seçilen Öğeleri Engelle” düğmesine basın (altta)

Build-in (UWP) Apps seçim listesi

Windows Bileşenlerini Engelleme
Görev yöneticisi, Kayıt Defteri düzenleyicisi usw gibi bazı Windows bileşenlerini engellemek isteyebilirsiniz. Bunları engellemek için Ekstralar Menüsü altındaki “Windows Bileşenlerini Engelle (Örnekleri)” seçeneğini seçin.

Windows bileşenlerini engelle

“AskAdmin.ini” dosyasını düzenleyerek kendi Windows bileşenlerinizi bu menüye ekleyebilirsiniz;

Engelleme (Yasaklama) listesini kaydedebilir (dışa aktarabilir)
Sistem yöneticisi iseniz ve bir düzine Uygulama içeren bir liste oluşturduysanız veya yalnızca bir çok Uygulamayı Engellediyseniz ve listeyi kaydetmek istiyorsanız “Dışa aktarma listesi” düğmesini kullanın (yukarı dönük ok)

AskAdmin liste özelliğini ihraç ediyor

Kayıtlı liste adınız otomatik olarak geçerli tarihi içerecektir ancak elbette başka bir ad verebilirsiniz

Yasak listesini yükleyebilir (içe aktarabilirsiniz)
Herhangi bir Windows Pc’de kaydedilmiş listenizi istediğiniz zaman kullanabilirsiniz, sadece “İçe Aktarma Listesi” düğmesini kullanın (Aşağıyı Gösteren Ok)

AskAdmin içe aktarma listesi

AskAdmin Uygulamanızı korumak için “Parola düğmesini” kullanabilirsiniz (Kayıtlı Kullanıcılar İçin). Sağ tıklama menünüzle Uygulamaları engelle seçeneğini seçerseniz, sadece bağlam menüsüne Seçenek – AskAdmin Ekle seçeneğini kullanın.

AskAdmin bir Freemium Uygulamasıdır:  Freemium, hem ücretsiz hem de premium hizmetler sunan bir iş modelini tanımlamak için kullanılan “ücretsiz” ve “premium” kelimelerinin bir kombinasyonudur. Freemium iş modeli, kullanıcının denemesi için ücretsiz basit ve temel hizmetler sunarak ve premium olarak daha gelişmiş veya ek özellikler sunarak çalışır. Premium özellikler için lütfen indirilen yardım dosyasına bakın.

Not: AskAdmin’in “Windows Gezgini’ni Yeniden Başlat” özelliğini kullanırsanız (Seçenekler menüsü altında veya kayıtlı kullanıcılar için son simge), Windows gezgini yönetici ayrıcalıklarıyla başlatacaktır (NT6 sistemlerinde ve UAC etkinse)

Desteklenen İşletim Sistemleri: Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Winsows Xp – (hem x86 hem de x64)
Desteklenen diller: İngilizce, Türkçe, Almanca, Rusça, Fransızca, Farsça, Japonca, Lehçe, Çince, İsveççe , Vietnamca, Portekizce (Brezilya), Slovence, Korece, İbranice, İspanyolca, Arapça, Hindī, Yunanca, Hollandaca (Hollanda), Slovakça, Ermenice, Macarca, İtalyanca

Şimdi satın al
AskAdmin için Eula lisansı

Dosya: AskAdmin_x64.exe │ Virustotal
MD5: e186106631bf03cca0500d15a15e1c9a
SHA1: cd25f8b78628c6da8f75b46f543ff6ea5289cf02

Dosya: AskAdmin.exe │ Virustotal
MD5: 1df11560077434a74fda962beefeaafe
SHA1: 5dc039db1e26b890ba72511063d0695e26a435bb

İndirmek için tıklayınız