9 Temmuz 2020, Perşembe
Ana Sayfa / Paket Programlar / Bilgisayarınız Wifi Noktanız olsun! Wifi Hotspot

Bilgisayarınız Wifi Noktanız olsun! Wifi Hotspot

1Bilgisayarınızdan her an rahatlıkla internete bağlanmak ve başkalarının da bağlanmasını sağlamak istemez miydiniz? Kim istemez ki! Şimdi Windows 7 için üretilen Maryfi ile laptop bilgisayarınızı WiFi hotspot durumuna getirebiliyorsunuz. Böylece tek bir bağlantı ile birçok bilgisayarı ve telefonu internete bağlayabiliyorsunuz.

Microsoft daha önce Windows 7 bilgisayarlar için sanal bir WiFi projesine girişmişti ama hüsranla sonuçlanmıştı. Bu proje üzerinden geliştirilen bu bedava uygulama Maryfi ile bilgisayarınızı WiFi noktasına dönüştürebiliyorsunuz.
Diyelim bulunduğunuz yerde internet bağlantısı yok ve sadece bir mobil modem var. Bu modemi bilgisayara bağlayıyorsunuz ve tüm cihazlar için bağlantı kurabiliyorsunuz. Bu sayede tıpkı bir cafe ya da havaalanında kullandığınız WiFi işlevi gören bir bilgisayara sahip oluyorsunuz. Uygulamayı indirmek için http://www.maryfi.com/download.php adresini kullanmanız gerekiyor.

Kendim test etme fırsatı bulamadım fakat işe yarıyor sanırım. Video da anlatıldığına göre. Bu arada indirmek istediğinizde açılan site Arapça gelebili, İngilizce seçeneğide mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir