7 Ağustos 2020, Cuma
Ana Sayfa / Apple / Car Finder
1

Car Finder

2

Barış YANIK Son güncelleme 2 yıl önce

Car Finder, GPS lokasyon servisini kullanarak arabanızı nereye parkettiğinizi bulmanızı sağlayan kullanışlı ve etkili bir uygulamadır. Büyük alışveriş merkezlerinin otoparklarında arabanızı nereye parkettiğinizi unutmamak için Car Finder uygulamasını iPhone ve iPad’leriniz üzerinde kullanabilirsiniz.

Arabanızı otoparkta bulmak dışında, dışarıya çıkıp alkol aldığınızda eve taksiyle giderek ertesi gün arabanızı nereye parkettiğinizi hatırlamak için de uygulamayı kullanabilirsiniz. Bu tür benzeri durumlarda arabanızın nerede olduğunu size gösteren uygulamanın kullanımı oldukça basit.

Arabanızı parkettikten sonra uygulamayı açarak arabanızın yerini kaydetmelisiniz. Kaydetme işlemi ile birlikte dilerseniz arabanızın bir fotoğrafını çekerek kısa bir açıklama da girebilirsiniz. Bu aşamadan sonra arabanızı bulmak istediğinizde uygulamayı açarak arabanızı son kaydettiğiniz yeri görebiliyorsunuz. Harita üzerinde arabanızı görerek yakınlaştırma yapabilirsiniz. Arabanıza olan uzaklağınız uygulama üzerinde görüntülenecektir. Araba ile aranızdaki mesafe dışında arabanıza yürüyebileceğiniz en kısa yolu da uygulama üzerinden görebilirsiniz.

Sıklıkla kalabalık ve büyük alışveriş merkezlerine gidiyor ve arabanızı otoparkta bulmakta zorluk çekiyorsanız, Car Finder uygulamasını iPhone ve iPad’lerinize ücretsiz olarak indirerek kullanmanızı tavsiye ederim.

Not: Uygulamayı kullanabilmek için cihazınızın internete bağlı olması gerekmektedir.