18 Ekim 2021, Pazartesi
Ana Sayfa / Apple / ClubHouse üyelik al- sesli sohbet – oda açmak

ClubHouse üyelik al- sesli sohbet – oda açmak

Sesli sohbetin yeni yüzü ClubHouse. Bu gizemli sosyal medya platformunun özellikleri hakkında bilgilere ulaşacaksınız.

Clubhouse Nedir?

2021 yılının başında bir çok sosyal medya kullanıcısı club house hakkında konuşur oldu. Clubing, misafir evi gibi bir çevirisi de olabilir. Üyelikler, daha doğrusu uygulamayı kullanmaya başlayabilmek için davetiyeye ihtiyaç olduğundan bir tık daha ilgi çekici hale geldiğini söylemek mümkün. İşin içinde gizem olduğunda merak da artıyor. An itibari ile andorid kullanıcılarının bu uygulamayı kullanamaması da ayrı bir soru işareti olsada yakın zamanda android desteği de gelecektir.

Club house Alpha Exploration Co. yazılım şirketi tarafından geliştirilen, arkaplanda birkaç yazılımcının çalıştığı  bir uygulamadır. Üyeler birbiri ile sohbet odalarında sesli olarak iletişim kurabilmektedir. Dosya alışverişi, fotoğraf paylaşımı, yazışma gibi iletişim yöntemleri bulunmuyor. Bu özelliği ile de diğer uygulamalardan farkı göze çarpmaktadır.

Clubhouse ‘a nasıl üye olunur?

Telefon tablet gibi (şimdilik iPhone veya Ipad) mobil cihazınıza uygulama marketinden (AppStore) ClubHouse’ı indirebilirsiniz. Sisteme üyelik için başvuru yapıyorsunuz. Eğer bir davetiyeniz bulunmuyorsa sistem sizi sıraya alıyor. Davetiyeniz bulunmuyorsa ve sıra size gelmediyse şimdilik uygulamayı kullanamazsınız. Ama sosyal çevreniz genişse merak etmeyin bir arkadaşınız size davetiye yollayacaktır.

Üyelik için girdiğiniz cep telefonunuza sms ile doğrulama kodu geliyor. Sms kodu için bazı gecikelerin olduğu bazı forumlarda belirtilmiş. Kodu girerek kaydınız tamamlanıyor.

Clubhouse davetiye örneği:

Yukardaki Clubhouse davetiye örneğinde beklemedeki hesabımı gören bir arkadaşım beni üst sıraya taşıyarak üyeliğimin tamamlanmasına ve sisteme giriş yapabilmemi sağladı. Siz de sisteme kayıt olarak bir arkadaşınızın sizi farketmesini bekleyebilirsiniz.

Clubhouse Android cihazlara kurulur mu?

Android cihazlarda clubhouse uygulaması geliştirilmesi devam etmekte. Yakın zamanda Android cihazlar için de yayına gireceğini tahmin ediyoruz.

Uygulamayı kullanmak için neden davetiye isteniyor?

Clubhouse uygulamasının davetiye ile kullanabildiğini hepimiz biliyoruz. Bunun temel sebepleri şöyle sıralanabilir. Kontrollü büyüme, üye profilindeki kaliteyi yüksek tutma gibi sebepler sıralanabilir.