20 Şubat 2019, Çarşamba
Ana Sayfa / Yeme-içme / Çorum’da nerede ne yenir?

Çorum’da nerede ne yenir?

Çorum’a henüz yerleştiniz ya da seyahatiniz de Çorum’a da yer ayırdınız. Çorum’da ne yenir diye düşündünüz, belki birkaç web sitesi dolaştınız ama tatmin olmadınız. Hiç merak etmeyin Çorum’da yaşayan kişiden, gerçek deneyimler doğrultusunda hem Çorum’u tanıyacak hem de nokta atışı yaparak size ve bütçenize uygun bir yer belirleyeceksiniz.

Yöresel Yemekler, Mantılar, Kebaplar, Dönerler 

Esnaf Lokantaları

İzmir Lokantası

Çorum merkez de özellikle sulu yemek, çorba (dil paça, işkembe), döner, ızgara ve pide çeşitleri ile benim de sıklıkla tercih ettiğim mekanlardan birisidir İzmir Lokantası. Otoparkı, Aile yeri ve deneyimli personeli ile aileniz veya arkadaşlarınızla memnun kalacağınız bir mekan.

https://tr.foursquare.com/v/izmir-lokantası/50ccc195e4b00d24a36e479b

İzmir Lokantası – Çorum

İzmir Lokantası Haritası için tıklayınız

Et Lokantaları

Hasan Zahir Et Lokantası

Hasan Zahir Et Lokantasında tabiki et yenir. Genellikle pirzola tercih edilir. Köfte ve diğer ızgaralar da lezizdir. Burada et kilo işi söylenir. Elbette porsiyon olarak da sipariş verebilirsiniz.

Ana yemekten önce sizlere kızarmış ekmek, bal ve kaymakservis ediliyor. Hasan Zahir Et Lokantasını sırf bu sebeple tercih eden müşteriler hiç de azımsanamaz. 

Adres: Samsun Yolu 7.Km / Çorum
Telefon: 03642273454

Harita için Tıklayınız.


Hancılar Restaurant

Kilo işi et sipariş edebileceğiniz Hancılar Et Lokantasında porsiyon olarak siparişin alınmadığını şimdiden söyleyelim. Etleri leziz ve mekanın tarihi dokusu korunmuş olup bahçesi ve mini hayvanat bahçesi ile çocuğunuz ile güzel vakit geçirebileceğiniz bir mekan 

Hancılar Et Lokantası CNNTURK yayını

Adres: Çorum – Samsun karayolu 12.Km
Telefon: 0364 245 9191

Hancılar Et Lokantası Harita için tıklayınız

Yöresel Tatlar 

Katipler Konağı

Leziz Çorum yöresel yemeklerinin yanında enfes lezzetleri tadabileceğiniz, güler yüzlü personeli, huzurlu ortamı ve yıllardır çizgisini hiç değiştirmemiş bir mekan Katipler Konağı.

Çorum merkezde, kendi otoparkı ile hizmet vermektedir. Avlusu ve mistik mekanı misafirlerine hoş bir ortam sunan Katipler Konağında özellikle 
Tarhana çorbası, keşkek, Hingal ve İskilip Dolması’nı özellikle öneriyoruz. 

Kadın elinin değdiği lezzetli yemekleri uygun fiyata bulabileceğiniz bir mekandır.

Katipler Konağı
Katipler Konağı

Adres: Karakeçili Mah. 2.Sokak No: 20  Çorum
Telefon: 0364 224 9651

Katipler Konağı Haritası için Tıklayınız. 

Öğrenci Mekanları

Yakında….