22 Kasım 2019, Cuma
Ana Sayfa / Oyunlar / Diablo 4 Blizzcon 2016’da Tanıtılabilir

Diablo 4 Blizzcon 2016’da Tanıtılabilir

Oyun dünyasının en köklü oyun serilerinden olan ve aksiyon RPG türü denildiğinde akla gelen ilk isimlerden olan Diablo serisinin yeni oyunu Diablo 4 kısa bir süre sonra tanıtılabilir. Bilindiği üzere 90’lı yıllarda ilk defa karşımıza çıkan Diablo serisi çıktığı dönemde adeta bir devrim yaratmıştı. Kolay kontrollere sahip bir oynanışı benzersiz bir hikayeyle birleştiren oyun birçok ödül kazanarak dönemine damgasını vurmuştu. Serinin 2. oyunu ise bize yeni kahramanlar tanıtmış, ilk oyundaki hikayeyi başarılı bir şekilde devam ettirmişti. Diablo 2’deki sinematikler ise unutamayacağımız sahneler görmemizi sağlamıştı. Fakat Diablo 3’ün serinin ilk 2 oyunu kadar büyük bir etki yaptığını söyleyemeyiz. Herşeyin başında serinin önceki oyunlarındaki karanlık atmosfer bozulmuş, daha renkli grafikler karşımıza çıkmıştı. Ayrıca hikaye konusunda da Diablo 3’te büyük sıkıntılar mevcuttu. Artık karşımızda unutulamaz sahneler yerine klişe replikler çıkıyordu. Hal böyle olunca gözler Diablo 4‘e çevrildi.

Yeni bir Diablo 3 genişleme paketi yerine Diablo 4 ile karşılaşabiliriz

Bilindiği üzere Blizzard 2014 yılında Diablo 3’ün ilk genişleme paketi olan Reaper of Souls’u yayınlamıştı. Firmanın Diablo 3 için yeni bir ek paket geliştirip geliştirmeyeceği tartışılırken Diablo 4 ile ilgili önemli veriler ortaya çıktı. Bu verilerin dayanağı ise Blizzard’ın yayınlamış olduğu iş ilanlarında yatıyor.

Blizzard’ın kariyer sayfasında Diablo serisiyle ilgili olduğu iddia edilen ilanlarda yeni personel arayışlarına göz atıldığında deneyimli konsept tasarım sanatçıları, karakter tasarımcıları, görsel efekt tasarımcıları ilanları göze çarpıyor. Bu personelin yeni bir tasarım oluşturmak amacıyla işe alınacağı söylenebilir. Yani Blizzard mevcut Diablo 3 tasarımı üzerine kurulu yeni bir ek paket yerine tamamen baştan yaratılmış yeni bir Diablo oyunu geliştirmek istiyor olabilir.

Diablo 3’ün mevcut ekibine göz atıldığında da birçok önemli ismin be ekipten zaman içerisinde ayrıldığı görülüyor. Bu isimlerin bir kısmı kendi istekleriyle takımdan ayrılırken bir kısmı da Blizzard içindeki başka projelere geçiş yapmıştı. Geriye kalan iskelet kadro ise sadece oyunu yamamlamak gibi işlere yoğunlaşmıştı. Yani Blizzard bir ek paket için elindeki elemanları işte tutmaya çalışabilirdi.

Blizzard geçtiğimiz sene Blizzcon 2015’te Diablo 3 ile ilgili herhangi bir önemli açıklama yapmamıştı. Bu da firmanın bir süredir Diablo 3 yerine Diablo 4’e yoğunlaşmış olabileceğine işaret edebilir. Önümüzdeki Kasım ayında gerçekleşecek Blizzcon 2016‘da Diablo 4 ile ilgili ilk bilgilere ulaşabiliriz.

İndir7 MB
Diablo 3 Diablo 3 Kurulum Programı

İndir5.6 MB
Diablo 3 Mac için Diablo 3 Kurulum Programı