18 Ekim 2021, Pazartesi
Ana Sayfa / Android / DroidCam USB Bağlantı hatası, No Devices Detected

DroidCam USB Bağlantı hatası, No Devices Detected

 

DroidCam de Cep Telefonu USB ile Bağlanmıyor. No Devices Detected Hatası

DroidCam yazılımı WindowsIOS ve Android işletim sistemli telefonlarınızın kameralarını web cam olarak kullanabileceğiniz bir yazılım.  DroidCam ile cep telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayıp Web kamerası görüntüsünü bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Bu bağlantı kablolu ve kablosuz olarak iki şekilde yapılır.

 1. DroidCam Kablosuz bağlantı.
  Bu bağlantı oldukça basit bir şekilde yapılmakta. Önemli bir şart; Telefonunuz ve bilgisayarınız aynı ağda olması gerekli.  Telefonunuza ve Bilgisayarına DroidCam uygulamasını yüklediniz ve açtınız/çalıştırdınız.  Bilgisayardaki DroidCam uygulamasında aşağıdaki görselde de görüldüğü gibi Cep telefonunuzdaki ip adresini ilgili yere yazıyorsunuz. Bunun hemen altında yer alan port numarasını da yazdınız.DroidCamMobil cihazını ile bilgisayarınız aynı ağa bağlı olması gerektiğini hatırlatayım.

  droidcam ip adress

  Start diyerek bağlantıyı çalıştırdınız.

  ve mutlu son işte cep telefonu kamera görüntüsü bilgisayarınızda.

 2. DroidCam Kablolu bağlantı

  Burada çok sıkıntı yaşandığını söyleyebilirim. DroidCam ile kablolu bağlanamıyprum diyen kullanıcı sayısı oldukça fazla. Buradaki asıl problemleri şöyle sıralayabiliriz

  1. Cep telefonunuz USB Hata ayıklama modunda olmaması, Bu kısım aşağıdaki videoda anlatıldı.
  2. Cep telefonunuzun ADB interface sürücü yazılımının bilgisayarınıza yüklenmemesiADB yazılımının yüklü olmaması USB ile bağlantıyı engelleyen en önemli faktör. Sorunun çözümü de burada yatıyor.

Problem Nasıl Çözüldü?

Xiaomi remi 5 Plus cep telefonunu USB ile bilgisayara bağladığımda droidcam no devices detected hatası veriyordu. xiaomi bin resmi web sayfasından http://pcsuite.mi.com sitesinden pcsuite yazılımını bilgisayara kurdum. ADB interface sürücü dosyalarını da yüklediği için sorunum giderildi. Benzer bir şekilde LG G3 telefonumda yaşadım ve LG pc suite yazılımlarından birini kurarak bu problemi giderdim. Cep telefonlarının hemen hepsinin bu şekilde Suite yazılımları bulunmaktadır.

 

Çözümün videosunu da buraya ekledim. İyi seyirler.