21 Şubat 2020, Cuma
Ana Sayfa / Her Telden / E-mail Marketing Nedir?

E-mail Marketing Nedir?

Bir ürünün tanıtımı ve pazarlaması hiç şüphesiz o ürünü üretmekten daha önemlidir. Düşünün ki yeryüzünün en güzel parfümünü, en kaliteli ayakkabısını, en hızlı işlemcisini, en ince ve en sağlam çeliğini ürettiğiniz ama bundan kimsenin haberi yok!

Ürün tanıtımında çok kişiye en az maliyetle ulaşmak her pazarlamacı ve reklamcının amacıdır. Sanırım bu açıklamalar bizi başlıktaki sorunun yanıtına yaklaştırdı. 

Belirlenen kitleye ulaşmada, ürün tanıtımı, bilgilendirme ve tebrik mesajlarında elektronik mektup yöntemin kullanılmasına  verilen isimdir E-Mail Marketing.

Herhangi bir alışveriş forum, blog sitesine kayıt olurken sizden e-posta adresiniz, telefon numaranız gibi bilgiler istenir. Günler, aylar geçtikçe siz nereye hangi mail adresinizle kayıt olduğunuzu tam unutacakken “sizi özledik” başlığı ile bir mail alırsınız.

Saat geçmiyorki çeşitli markalardan tanıtım, indirim, vb. içerikli mailler almayalım. Artık mail bildirimleri gece gündüz sürekli tetikleniyor. Bu aslında çoğu zaman rahatsız edici oluyor. Her 100 kişiden 35 inin e-posta kutularını düzenli kontrol ettiğini biliyor muydunuz? Her insan aslında bir tüketicidir. İşletmelerin amacı da tüketicileri birer Sayın Müşterimiz haline getirmektir. 

Peki e-mail marketing püf noktaları nelerdir.

Tüketiciler  “satın al”, “kampanya” ve “indirim” kelimelerini çok sık gördüklerinden bu kelimelerle gelen maillerin dikkat çekme oranı her geçen gün düşüyor. Tüketiciyi müşteri haline getirmek istiyorsak  yeni şeyler söylemek lazım. Örneğin: 

1

Yukarda n11.com un her yıl 11 Kasımda uyguladığı indirim günlerinden reklam metninden.