7 Temmuz 2020, Salı
Ana Sayfa / Paket Programlar / Extra Ön Muhasebe
1

Extra Ön Muhasebe

2

Extra Ön Muhasebe programı ile İşletmenizde gündelik olarak takip etmek zorunda olduğunuz Ürün Giriş-Çıkış işlemleri, Müşteri Ödemeleri, Firma Ödemeleri, Kasa Giriş-Çıkış işlemleri, Çek-Senet işlemleri, Fatura Giriş-Çıkış işlemlerini kullanımı kolay ekranlarda hızlı bir şekilde bilgisayar ortamına kaydedebilir ve detaylı raporlama ekranları ile girmiş olduğunuz kayıtları raporlayabilirsiniz.

 

Ekranlarda bulunan listeler üzerinde sağ tıklayarak kullanmadığınız alanları gizleyebilir ve programlarımızı istediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz,

Liste başlıklarına tıklayarak istediğiniz alan üzerinde büyükten – küçüğe ve ya küçükten – büyüğe sıralama yapabilirsiniz.

 

Kayıt işlemlerinizde kendiniz işlem ve tanımlama kodu girmezseniz, programımız otomatik olarak işlem kodu ve tanımlama kodu üretecektir. Otomatik kodlama işlemlerini Ayarlar – Program Ayarları menüsünden düzenleyebilirsiniz.

 

Programımız üzerinden Müşterileri ve Firmalarınıza E-Posta ve SMS gönderebilirsiniz.

Sms hizmetlerimiz için Server Global Bilişim Hiz. ve Tic. Ltd. Şti. sms lisansı kullanılmaktadır.

 

Tüm raporlarınızı word, Excel ve ya pdf formatında kaydedebilirsiniz.

 

Program Modülleri;

 

  • Extra Stok Modülü :

 

Programımız BARKOD sistemi ile uyumludur. Tüm Ürün Giriş-Çıkış işlemlerinizi Barkod sistemi ile kolaylıkla yapabilirsiniz,

 

İlk defa tanımladığınız bir ürün için elinizdeki stok miktarı otomatik olarak işlenmektedir. Bu özelliğimiz sayesinde programımızı yeni kullanmaya başladığınızda ürün tanımlama işlemi esnasında Ürün Girişlerini de tamamlamış olacaksınız.

 

Ürün tanımlama esnasında, ürün için Minimum adet belirleyebilirsiniz. Ürün satış işlemlerinde, stoklarda bulunan ürün sayısı belirlediğiniz minimum adet altına düştüğünde programdan uyarı alırsınız. Bu sayede kritik ürünleriniz için stok durumlarınızı anlık olarak takip edebilirsiniz.

 

Ürünlerinizi kategorilendirebilir, belirlemiş olduğunuz kategorilere göre raporlama alabilirsiniz.

 

Ürün Giriş ve Ürün Satış işlemlerini sadece Barkod okuyucunu kullanarak hızlı ve kolay bir şekilde yapabilir, ya da Ürün arama ekranını kullanarak tek tıklama ile Ürün Girişi yada Ürün Satışı yapabilirsiniz.

Giriş yada Satış yaptığınız ürünler üzerinde Adet, Birim Fiyat ve Kdv Oranı üzerinde kolaylıkla düzenleme yapabilirsiniz.

Her ürün için ayrı ayrı İskonto oranı girebilirsiniz.

Ürün üzerinde parasal alanlar üzerinde yapılan tüm işlemler için ayı ayrı hesaplamaları (ara toplam, iskonto tutarı, iskonto düşüldükten sonra kalan net tutar, kdv tutarı ) izleyebilir, ve ürün genel tutarını görebilirsiniz.

Liste altında tüm alanlar için (ara toplam, iskonto tutarı, net tutar, kdv tutarı, genel toplam) liste genel toplamlarını izleyebilirsiniz.

 

Ürün Giriş Raporu ve Ürün Satış Raporu ekranlarından ürün hareketlerini ve parasal değerlerini rapor olarak görebilir, yazdırabilir, word, Excel ve pdf olarak çıktısını alabilirsiniz.

 

Ürün Kalan raporunda; stoklarınızda kalan ürünler için belirtmiş olduğunuz alış ve satış fiyatları üzerinden toplam alış ve toplam satış rakamlarınızı görebilirsiniz. Bu sayede elinizde bulunan stokların anlık olarak mali değerini hesaplayabilirsiniz.

 

 

Extra Cari Modülü :

 

Ürün ve ya hizmet sattığınız Müşterileriniz ile ürün ve ya hizmet aldığınız Firmaları ayrı ayrı sistemimize kaydedebilirsiniz,

 

Müşterileri ve firmalarınız ödeme ve tahsilat işlemlerini takip edebilir, ödeme girişi yapabilir, seçili olan Müşteri için ürün satışı, Firma için fatura girişi yapabilirsiniz.

Müşteri ve ya Firma hesap extrelerinin dökümünü ayrı ayrı alabilir, ya da Müşteri Hareket listesi ekranından tüm Müşterilerinizin borçlarını ve tahsilatlarını, Firma Hareket listesi ekranından tüm Firmalara olan borçlarınızı ve yaptığınız ödemelerin detaylı dökümünü alabilirsiniz.

 

Müşteri ve Firmalar için kaydetmiş olduğunuz ödeme ve tahsilat kayıtları, otomatik olarak Kasa Hareket kayıtlarına aktarılmaktadır. Bu sayede akşamları kağıt kalemle hesap yapmadan, zahmetsiz bir şekilde gün sonu Kasa Raporunuzu alabilirsiniz.

 

Müşteri Bakiye Listesi ile Müşterilerinizden toplam alacağınızı, Firma Bakiye Listesi ile firmalara olan toplam borcunuzu raporlayabilirsiniz.

 

  • Extra Kasa Modülü :

 

Programımızda dilediğiniz kadar kasa tanımlaması yapabilirsiniz.

Tanımlamış olduğunuz kasalar üzerinde Kasa hareket ekranından Giriş – Çıkış işlemi yapabileceğiniz gibi, Ürün Giriş-Satış işlemlerinde ve Müşteri – Firma ödeme işlemlerinde kasayı seçerek, otomatik olarak kasa hareket işleminin kaydedilmesini de sağlayabilirsiniz

 

Kasa Hareket Listesinde yapmış olduğunuz ödeme kayıtlarını ve Ürün Giriş – Çıkış işlemleri ve Müşteri – Firma ödeme işlemlerinde otomatik olarak işlenen hareket kayıtlarını detaylı olarak listeleyebilir, word, Excel, pdf olarak dışa aktarabilirsiniz.

 

Kasa Bakiye listesi ile kasanızda olan tüm hareketlerin toplamını listeleyebilirsiniz.

 

Günlük Kasa Bakiye listesi ile kasanızda olan hareketlerin toplamını günlük ayrı ayrı listeleyebilirsiniz.

 

  • Extra Fatura Modülü :

Fatura Giriş ve Fatura Çıkış işlemlerinizi basit ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir, aynı ekran üzerinde hızlı bir şekilde Perakende satış ekranına dönebilirsiniz.

 

Fatura Giriş işlem kayıtlarında seçmiş olduğunuz Firmaya ait bakiyenizi görebilir, dilerseniz ilgili firmaya ait ödeme ekranına ulaşabilirsiniz.

Ürün giriş işlemlerini tamamladığınızda fatura tutarı otomatik olarak Firma alacağına işlenmektedir.

Şayet ödeme yaptıysanız, girdiğiniz ödeme tutarı ayrıca Firma hesabına ödeme olarak, seçmiş olduğunuz kasa hesabına da ödeme olarak işlenmektedir.

 

Fatura Çıkış işlem kayıtlarında seçmiş olduğunuz Müşteriye ait bakiyeyi görebilir, dilerseniz ilgili Müşterinin ödeme ekranına ulaşabilirsiniz.

Ürün satış işlemlerini tamamladığınızda fatura tutarı otomatik olarak Müşteri borcuna işlenmektedir.

Şayet tahsilat yaptıysanız, girdiğiniz tahsilat tutarı ayrıca Müşteri hesabına tahsilat olarak, seçmiş olduğunuz kasa hesabına da tahsilat olarak işlenmektedir.

 

Fatura Giriş – Çıkış Listeleri ile kaydetmiş olduğunuz tüm fatura kayıtlarını listeleyebilirsiniz, aynı ekranda seçmiş olduğunuz fatura detayları listelenmektedir.

 

  • Extra Çek  – Senet Modülü :

Kendi kesmiş olduğunuz ya da müşterilerinizden almış olduğunuz Çek ve Senetlerinizi, kaydedebilirsiniz.

 

Çek ve Senetlerinizi, almış olduğunuz kişi ismini yazabileceğiniz gibi Müşteri kayıtlarınızdan da seçebilirsiniz. Müşteri kayıtlarınızdan seçmeniz durumunda, evrak tutarı otomatik olarak Müşteri borcundan düşecektir, aynı şekilde vermiş olduğunuz kişiyi kayıtlı Firmalarınızdan seçtiğinizde otomatik olarak firma alacağından düşecektir.

 

Seri evrak tanımlama işlemi ile, otomatik olarak sıralı evrak kaydı yapabilirsiniz.

 

Şahsi – Müşteri Evrak listesi ile kaydetmiş olduğunuz evrakları listeleyebilirsiniz.

İndir

One comment

  1. Extra Ön Muhasebe Programımız Güncellenmiştir

    Yeni versiyonumuz ile ilgili bilgilere http://www.extrayazilim.com/versiyon sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir