30 Mart 2020, Pazartesi
Ana Sayfa / Navigasyon / Find My iPhone
1

Find My iPhone

2

Find My iPhone uygulaması Apple tarafından geliştirilen ve iPhone, iPad, iPod Touch gibi cihazlarınızın yerini bulmanıza yardımcı olan bir uygulamadır.

Eğer mobil cihazınız kaybolduysa veya çalındıysa uygulama sayesinde cihazınızın yerini kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Eğer cihazınızı kaybettiğinizde güvenilir birinin eline geçtiyse, internete bağlı bir bilgisayar üzerinden uygulamanın sitesine giriş yaparak telefonunuza mesaj gönderebilir, sessiz moddaysa bile alarm çalmasını sağlayarak dikkat çekebilirsiniz.

Yeni sürümüyle birlikte kilitleme modunu iOS 6 ve üzeri bulunan cihazlarınızda kullanabilirsiniz. Bu özellik sayesinde kaybolan yada unuttuğunuz iOS cihazınızı 4 haneli bir şifre sayesinde kilitleyebilirsiniz. Kilit ekranının yanına bir numara yazarak bulan kişinin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu süre içinde cihazınızın nerde olduğunu harita üzerinden takip etme imkanınız bulunuyor. Cihazınızın nerede olduğunu görebilmek için iCloud ayarlarında Find My iPhone uygulamasının aktif durumda olması gerekmektedir. 

Daha ayrıntılı bilgi için blog yazımıza göz atabilirsiniz.