27 Ocak 2020, Pazartesi
Ana Sayfa / Paket Programlar / Firefox 17 hazır; İndirin!
1

Firefox 17 hazır; İndirin!

2Firefox’un son kararlı sürümü resmen indirmeye sunuldu! İşte yenilikler ve indirme bağlantısı…

Birkaç yenilik ve daha fazla güvenlik sunan Firefox 17, Mozilla tarafından resmen indirmeye sunuldu. Son olarak Firefox 16 ile geçtiğimiz ayın ortalarında güncellenen tarayıcının bu sürümü, yılda bir güncellenen “ESR” sürümü için de temel oluşturuyor.
 
Firefox 17’deki SocialAPI, sosyal ağların web tarayıcınıza kalıcı bir yan çubuk eklemesine, böylece hangi sitede olursanız olun sosyal ağlarınızdan haberdar olmanıza izin veriyor. Şimdilik sadece Facebook’un desteklediği özelliği yakın zamanda Twitter ve Pinterest’in de desteklemesi bekleniyor. Özelliği kullanabilmek için Firefox için Messenger sayfasından onu etkinleştirmeniz gerekiyor.
 
Firefox 17’deki diğer bir yenilik ise “çalmak için tıkla” kara listesi. Bu işlev, sorunlu, yavaş eklentileri bir kara listeye ekleyerek onların sadece tıkladığınızda devreye girmesini sağlıyor.
 
Yeni “HSTS hosts listesi” ise hangi sitelerde güvenli HTTPS ile dolaşmanız gerektiğini ayarlamanızı sağlıyor. Site tarafından tarayıcınıza önerilen bu özellikten faydalanabilmek için öncelikle siteyi bir kez ziyaret etmenizi gerektiriyor.
 
İndirin: Firefox 17 – Windows (Türkçe)
 
İndirin: Firefox 17 (tüm diller ve işletim sistemleri)
teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir