2 Haziran 2020, Salı
Ana Sayfa / Android / Google Pixel C Tablet Resmi Olarak Satışa Sunuldu!
1

Google Pixel C Tablet Resmi Olarak Satışa Sunuldu!

2
Google ’ın Android 6.0 Marshmallow işletim sistemiyle çalışan ve tablet ’lerin yeni Nexus ’u olarak adlandırılan Pixel C tablet, resmi olarak satışa sunuldu.

Google ’ın kullanıcılara Android işletim sistemini akıllı telefon ve tablet pc ’lerde orijinal halinde deneyim yaşatabilmek için başlattığı Nexus projesinin ardından, Chromebook dizüstü bilgisayar projesiyle de ucuz bütçeli kullanıcılara ulaşmıştı.

İlk etapta Chrome OS ile gelen bu notebook‘lar, son olarak Pixel C tablet ile yerini orijinal Android işletim sistemine bıraktı. Bu sebeple Google ’ın tablet pc‘ler için yeni Nexus plaformu olduğu düşünülen Pixel serisi, üzerinde Android 6.0 Marshmallow ile geliyor. Sizlerle duyurusunu yaptığımız “Google Pixel C Tablet Resmi Olarak Tanıtıldı” başlıklı haberimiz ilginizi çekebilir.

Şimdi, bu dizüstü bilgisayar değil, tablet pc diyenlerini olabilir diye söylüyorum, zaten Microsoft dahil bir çok firma, yakın gelecekte notebook ’lar yerine geliştirilmiş tablet pc ’lerin olacağını söylüyorlar. Hatta söylemekle kalmayıp, son olarak Microsoft Surface Pro 4 veya Google Pixel C gibi ürünlerini duyuruyorlar.