1 Ekim 2020, Perşembe
Ana Sayfa / Telefon / Hırsızın Fotoğrafını Çeken Uygulama

Hırsızın Fotoğrafını Çeken Uygulama

1 Akıllı telefonlarınızda, fotoğraflarınız, kişisel bilgileriniz e-postalarınız ve sosyal ağ hesaplarınız bulunuyor. Sizin için çok önemli olan bu bilgiler işini bilen hırsızların eline düşerse canınız fazlasıyla yanabilir.
Özellikle telefonlarını kaybeden kadınların, özel fotoğraflarının internet üzerinden paylaşıldığı ya da satıldığı artık bilinen bir gerçek. Geçtiğimiz yıllarda bir çok ünlünün başını ağrıtan bu sorunlara karşı yazılım firmaları yeni çözümler arıyor. Ülkemizde iyi bir akıllı telefonun bin liradan başladığı düşünülürse, cihazlarınız çalındığı zaman cebinizde büyük bir delik açılıyor.
Kaspersky’in mobil cihazlar için anti virüs uygulamaları diğer firmalar gibi istenilen satışları yıllardır ulaşamadı. Firma, bu sektörde başarılı olmak için akıllı telefon kullanıcılarının en çok ihtiyaç duyduğu özellikleri programına ekledi. Kaspersky Mobile’da bulunan yeni özellikler sayesinde telefonunuz çalındığı zaman bu kişinin fotoğrafını uzaktan bağlantıyla çekebiliyorsunuz. Üstelik SIM kartı çıkarılıp atılsa bile program çalışmaya devam ediyor.
Telefonun konumunu GPS’ten takip ederek cihazınızın yerini öğrenmeniz mümkün. Yine internet üzerinden yolladığınız komutlarla cihazı tekrar çalışmayacak şekilde kilitlemeniz mümkün. Bu güvenlik önlemleri asında akılı telefonlarda yıllardır vardı. Yüksek fiyatla satılan koruma programlarına Kaspersky makul bir alternatif getirdi.
Programı 14 dolardan Google Play Store’dan alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir