Ana Sayfa / Windows / İnternet Explorer Şifre Hatırlatma Nasıl Yapılır (Resimli Anlatım)
internet explorer şifre hatırlat
internet explorer şifre hatırlat

İnternet Explorer Şifre Hatırlatma Nasıl Yapılır (Resimli Anlatım)

Daha önce şu yazımızda internet explorer şifre kaydetme sorunundan bahstmiştik. Şu yazımızda da Chrom Şifre kaydetmenin nasıl yapılacağından bahsetmiştik.

Tüm tarayıcılarda etkin olarak kullandığımızparola hatırlama aracı, ziyaret edilen sitelerde giriş yaptığınız şifre ve profil bilgilerinin kaydedilmesini, yeni ziyaretinizde doğrudan bu bilgilerin kullanılmasını sağlamaktadır. Internet Explorer üzerinde de kurulum sonrasında varsayılan olarak açık halde gelen parola hatırlama özelliğini dilerseniz kapatabilir, her girişinizde doğrudan bilgilerinizi kullanabilirsiniz.Internet Explorer’da

İnternet Explorer Şifre Hatırlat

Ziyaret ettiğiniz herhangi bir mail servisi, internet sitesi ya da alışveriş siteleri oturum açtığınız hesabın bir sonraki ziyaretinizde hatırlanıp hatırlanmamasını sorabilir, parola ve diğer giriş bilgilerinizin kaydedilmesini isteyebilir. Internet Explorer’da varsayılan olarak açık halde sunulan bu özelliği dilerseniz kolaylıkla kapatabilirsiniz.

1

Bu özelliği kapatmak için Internet Explorer’a giriş yaptıktan sonra Ayarlar > Seçenekler > Parolalar yolunu izleyin. Açılan ekranda “Sitelerde oturum açtığımda parolaları kaydetmeyi öner” seçeneğini açık yada kapalı hale getirin ve tamam diyerek tarayıcınızı yeniden başlatın.

2

Bu işlem sonucunda Internet Explorer, profil bilgileri kullanarak giriş yaptığınız her web sitesi için parola kaydetme önerisini otomatik olarak size sunacaktır.