Ana Sayfa / Wordpress / İnternetten Para Kazanma Yolları
1

İnternetten Para Kazanma Yolları

Gelişen çağın, büyüyün sektörlerinden sosyal medya ve internet yaşantılarımızın vazgeçilmezi haline geldi. Doğal olarak sosyal medyayı ve interneti etkili kullanmayı bilen kişi bu pastadan kendine pay edinmek isteyecektir. Bizim amacımız ise bu büyük pastadan başlangıçta ufak ek gelirler elde etmek.

Birçok insanın sorduğu sorulardan olan; İnternetten nasıl para kazanabilirim? İnternet üzerinden nasıl ek gelir elde edebilirim? İnternetten kolay para kazanma yolları nelerdir?

Aslında en iyi yol en başarılı olduğumuz yoldur. Biz en başarılı olduğumuz işi severek yapacağımız için zamanla bunun meyvelerini rahatlıkla toplayacağız. Onun için elimize en yatkın gelen, yaparken haz duyacağımız şeyleri yaparsak bu hem bizim için hem de kullanıcılar için fazlasıyla pozitif olacaktır.

İnternetten Para Kazanma Yolları

Şimdi internetten 10 gelir elde etme yoluna bir göz atalım.

Anket Doldurarak Gelirler Elde Etme

İnternet üzerinden para kazanmak istiyorum ancak çok fazla uğraşmak istemiyorum diyenler için bulunmaz nimettir. Zamanla büyüyen ufak gelirler elde etmek için bu anketlere başvurabiliriz. Anketler büyük ve dolgun gelir kaynakları değildir. Ufak miktarlarda harçlıklar çıkarmamıza vesile olur ancak zamanla bu harçlıklar büyük bir gelir kapısı haline gelebilir. Ve en güzel yanı ise birçok anket sitesi olduğu için hepsinden farklı farklı gelirler elde etmek mümkün. Belli başlı para kazandıran anket listelerini sizin için sıralayalım.

Para kazanabileceğiniz anket siteleri:

  1. MarketAgent TR
  2. Panel Station TR
  3. LifePoints TR
  4. Myiyo TR
  5. Clixsense

Eğer sizde başlangıçta ufak gelirler elde etmek isterseniz bu anket siteleri sizin için biçilmiş en iyi kaftandır. Ancak biraz uğraş göstermeniz gerekecek çünkü internet ortamında emek göstermeyince pek kazanç sağlanmıyor.

Makale Yazarak Para Kazanma

Bu birazcık beceri ve deneyim gerektiren bir iştir. Kelime bazlı ücretlendirme yapılır, 100 kelime üzerine 2 ile 10 TL aralarında rakamlarda ücretlendirme gerçekleşir. Birkaç saatte oturduğunuz yerden 1000 kelimelik seo uyumlu makale yazarak ufakta olsa güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Eğer herhangi bir web sitesinde editör vb. görevlerde rol alabilirseniz kazançlarınız çok yüksek olabilir, düzenli makale yazıp yükleyerek inanılmaz boyutlarda gelirler elde edebilirsiniz. Eğer bu işte gerçekten profesyonel iseniz ucuz rakamlardan kaçınmalı ve hak ettiğiniz değerlere çalışmalısınız. Bu size gerçekten iyi bir gelir kaynağı olabilir.

Sosyal Medya Üzerinden Para Kazanma

Sosyal medya ufaktan küçüğe herkesin kullandığı, çeşitli insanlara gelir kapısı olan bir internet aracıdır. Bazı satış yapan büyük firmalar gibi bireysel olarak gelirler eden insanlar da bir hayli fazla. Sosyal medya üzerinden büyük kitlelere hitap etmek çok büyük ve önemli bir silahtır, biz ise bu silahı para kazanmak için kullanacağız. Eğer sosyal medya üzerinden para kazanmak isterseniz size instagram’ı öneriyorum çünkü ünlü olmak ve kitlelere hitap etmek için bedeller ödemenize gerek. Kitleyi nasıl yönettiğinize ve içeriklerinizin kalitesine bağlı olarak daha fazla kazanç elde etmeniz mümkündür.

Online Çeviri Yaparak Para Kazanma

Bu ise tamamen kendi bilginiz ile alakalı değişim gösterebilen bir yöntemdir. Hangi dilleri bildiğinize, akıcı oluşuna ve tecrübeli oluşunuza bağlı olarak esneklik gösterebilir. Türkçe dışında bir dil daha biliyorsanız mutlaka bir göz atmanız size fayda sağlayacaktır. İnternet üzerinde bu konu ile ilgili bir sürü yerli ve yabancı web sitesi vardır. Bunlardan en ünlü olanlar ise Upwork ve Fiverr’dir. Tek yapmanız gereken bir üyelik alıp kayıt olmak ve portföyünüzü oluşturmak.  Yapabileceğiniz şeyleri yazarak insanların sizinle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz ve bundan büyük kazançlar elde edebilirsiniz.

Stok Fotoğraflar Çekip Satmak

Eğer fotoğraf çekmeyi seviyorsanız ve bu işte yeteneğiniz varsa para kazanmak çok basit. Ticareti yapılabilecek fotoğrafları biriktirip satarak internetten devasa gelirler elde edebilirsiniz. Bunun için kullanabileceğiniz web siteleri ise Shutterstock, 123RF ve Istock’tur. Daha fazla web sitesine erişmek mümkün ancak en popüler olanlar bunlar olduğu için buralara yönelmekte fayda var. Fotoğraf çekme işi kolay gibi görünse de bir hayli zor ve meşakkatli bir iştir. Milyonlarca bu işi yapan insan var sizin kaliteli, özgün ve ticarete açık fotoğraflar çekerek aradan sıyrılmanız gerek. Birkaç fotoğraf az kazanç sağlar diye sakın düşünmeyin, siz bunu düşünürken bile onlarca firma telif hakları için fotoğraf satın alıyor. Bu işe bir yerden başlamak gerek diye düşünmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Stok Müzikler Yapıp Satmak

Eğer müzik yapmak konusunda yeteneğiniz olduğuna inanıyorsanız bu iş tam size göre. Çeşitli ritim, beste, ses ve video gibi içerikler üreterek bunları oturduğunuz yerden müşterilerinize satabilirsiniz. Sadece şarkı söylemenize ve müzik yapmanıza gerek yok, sesinizi kullanarak bile kazanç elde edebilmeniz mümkün. En çok rağbet gören siteler ise AudioJungle ve Shutterstock’tur. Buralarda içeriklerini kitlelere çok kolay bir şekilde ulaştırabilirsiniz.

El İşi Tasarımları Satmak

Herhangi bir konuda el beceriniz var ise bunu en iyi değerlendirme yöntemlerinden birisi internet üzerinden sipariş alıp satmaktır. Resim, poster, örgü, giysi, dekor, baskı vb. binlerce alt başlık üzerinden kullanım alanları bulunuyor. Yetenekli olduğunuz alanları seçip kendinize bir sayfa, dükkan vb. açarak satış yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer kaliteli ürünler ve içerikler sunarsanız zamanla geliriniz büyüyecek ve kurumsallaşmak için adımlar atmaya başlayacaksınız. Son olarak tasarımlarınızı çeşitli e-ticaret siteleri ve sosyal medya gibi alanlarda satabilirsiniz eğer işinizi çok büyütürseniz kendi e-ticaret sitenizi bile açma imkanına erişebilirsiniz.

İnternet Üzerinden Çeşitli Kurslar Vermek

İnternet üzerinden ders verme imkanınız olan onlarca web sitesi mevcut. Başarılı olduğunuz ve kendinize güvendiğiniz bir ders hakkında diğer insanlara ücretli dersler verebilirsiniz. Öncelikle dersler hakkında yeterli bilgi ve birikimine sahipseniz an itibariyle bir siteye kaydolun ve kurs vermeye başlayın. Müşterileriniz sizin hakkında olumlu yorumlar verdikçe kazancınız artacak ve çok ciddi gelirler elde edeceksiniz. Olumlu yorumlarınız ne kadar yüksekse müşteri müşteriyi çekecek ve bu sayede devasa kitlelere ders vermeye başlayabilirsiniz.

Slogan Satarak Para Kazanma

Aklınıza değişik konularda ve farklı alanlarda sloganlar geliyorsa bir kenara not almanızı öneririm, çünkü bu işten de para kazanabilirsiniz. O zaman buraya slogan yazıp satabileceğiniz bir web sitesi bırakalım; Squadhelp. Bu internet sitesinde firmalar sizin yazmış olduğunuz sloganları satın alarak size para ödüyor. Hem firma, şirket veya işletme sahibinin işi çözülmüş oluyor hem de sizin. Eğlenceli bir şekilde slogan yazarak para kazanmış oluyorsunuz.

Kendi İnternet Sitenizi Kurmak

Son olarak bir diğer internet üzerinden para kazanma yöntemi iste kendi web sitemizi oluşturmak. Artık günümüzde internet sitesi kurmak kodlama veya yazılım bilgisi gerektirmiyor. Çok basit şekilde birkaç video izleyerek kendi internet sitenizi kurmanız mümkün. Kurduğunuz web sitesini ise “wordpress” gibi bir sistemle çok rahat bir şekilde yönetebilirsiniz. Zamanla web siteniz tıklandıkça reklam alacaksınız ve reklam gelirlerinden para kazanmaya başlayacaksınız. Her ne kadar kolay bir yolmuş gibi gözükse de sabır ve azim gerektiren bir iştir. Düzenli içerik oluşturmanız, web sitenizi sürekli güncel tutmanız gerek. Ancak zamanla yüzünüzü güldürecek kazançlar elde edebilirsiniz. Eğer bir web sitesi kurmaya karar vermişseniz SEO hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.[ad_2]
Kaynak