4 Haziran 2020, Perşembe
Ana Sayfa / Apple / IOS 8’e nasıl klavye yüklenir?
iphone klavye yükle 1

IOS 8’e nasıl klavye yüklenir?

IOS 8 ile birlikte bu işletim sistemine gelen en önemli yenilik 3. parti klavye uygulamalarının kullanılabilir olması. Bunun için bir çok klavye yazılımı iOS 8’e entegre edilmiş durumda. Peki bu klavyeleri nasıl kullanacağız.

Bir klavye kullanmak için aslında Android’de de yaptığınız işlemleri iOS içinde yapmanız gerekiyor. İlk etapta klavyeyi yükleyip yetkilendirmeniz gerekiyor. Cihazın kendi klavyesi varsayılan olarak kullanılabilir olduğundan yeni bir klavyeye işli devrettiğinizi belirtmeniz gerekiyor. Bunun için şu adımları izleyin;

Klavye Yükleme Adımları

  1. Bir klavye belirleyip yükleyin.
  2. Ayarlar>Genel>Klavye>Klavyeler>Yeni Klavye Ekle kısmından klavyeyi etkinleştireceksiniz.
  3. 3. parti klavyeler kısmına geçin.
  4. Yüklediğiniz klavye uygulamasını etkinleştirin.
  5. Etkinleştirme işlemi yeni klavyenizi “klavyeler” kısmında görünü yapacak.
  6. Üzerine tıklayarak “izin ver” butonuna tıklayın.

Bu işlemden sonra telefonunuzda kullandığınız klavye 3. parti klavyeniz olacak. Dikkatli kullanın. Banka işlemlerinizi ve özel, parayla ilgili işlemlerinizi telefonunuzdan yapmamayı tercih edin. Bununla birlikte illa yapacaksanız uygulamaların şifre güvenlik önlemlerini arttırın ya da bankanızın güvenlik önlemlerini eksiksiz yerine getirin. Bunu söylememizin sebebi ise klavyeye izin verirken karşınıza çıkan ekran. Geliştiricisine bilgileri göndermeye izin veriyorsunuz.

iphone ipad klavye yükleme

Sonuç

IOS 8e nasıl klavye yüklenir? resmiKaynak: aorhan.com