film izle
22 Eylül 2019, Pazar
Ana Sayfa / Apple / iPhone 7 ile en büyük değişim ekran koruyucu aksesuarlarda olacak

iPhone 7 ile en büyük değişim ekran koruyucu aksesuarlarda olacak

Apple ’ın bu yıl sonbahar aylarında piyasaya süreceği iPhone 7 serisinde, artık büyük tasarım değişiklikleri olması ihtimali rafa kalkmış durumda. Yine kozmetik anlamda bir kaç değişiklik söz konusu.

Son dönemde ortaya çıkan analizler ve sızıntılar ile birlikte, iPhone 7 modelinde büyük bir tasarım değişikliği olmayacağı ihtimali güç kazanmaya başladı. 3.5mm kulaklık girişinin kalkması, OLED ekran, çift arka kamera gibi değişiklikler için 2018 yılı işaret ediliyor. Yine de iPhone 7 serisinde bazı önemli değişiklikler olabilir.

 

Kaynaklardan gelen bilgilere göre, iPhone 7 modelinin ahize kısmında bir miktar büyüme yaşanması bekleniyor. Ayrıca ışık sensörü de sol taraftan sağ tarafa kaydırılıyor. Her ne kadar boyutları değişmese de, ön paneldeki bu yenilik önceki ekran koruyucu aksesuarları tamamen işlevsiz hale getirebilir. Pek çok üreticinin bu değişikliği haber alarak ekran koruyucu üretimini durdurduğu ve yeni tasarım şemasını beklediği belirtiliyor.

 

Ayrıca Bkz.Samsung, yeni bir üretim teknolojisi üzerinde çalışıyor

Ahize kısmının biraz daha büyümesi, telefon görüşmelerinin daha kaliteli ve daha yüksek sesle yapılmasına olanak tanıyacak. Işık sensörünün yerinin neden değiştiği ise şimdilik bilinmiyor. Bu değişiklikler haricinde, ön kısımda bilinen bir yenilik yok. Ayrıca arka kısımdaki anten çizgilerinin biraz daha üst ve alt kenarlara doğru kaydırılacağı dile getiriliyor.

 

iPhone 7 serisinde en önemli değişiklik daha güçlü ve enerji verimliliği yüksek Apple A10 yonga seti olacak. Bu noktada firmanın 10nm üretim sürecine geçiş yapmayacağı ihtimali de ortaya çıkıyor. TSMC muhtemelen 16nm FinFET sürecinin şu an ki en verimli üçüncü nesli ile üretim yapacaktır. 10nm sürecini ve ayrıca 3GB RAM gelişimini yine gelecek yıl ki iPhone serisinde görmemiz muhtemel.