film izle
22 Eylül 2019, Pazar
Ana Sayfa / Apple / Kredi kartı bilgisi olmadan Apple kimliği oluşturma

Kredi kartı bilgisi olmadan Apple kimliği oluşturma

Yeni bir Apple kimliği alırken kredi kartını bilgilerini girmeyi zorunlu kılan Apple’a kredi kartı bilgilerini girmeden de Apple kimliği alabiliriz.

Kredi kartı bilgilerini girmeden apple kimliği almak için App Store‘dan ücretsiz bir uygulama seçin ve indirmeye çalışın, sizi apple kimliği oluşturmak için yönlendirecektir.  Hesabı oluştururken aşağıdaki kredi kartı bilgileri sorulduğunda “Hiçbiri” seçeneği aktif olacaktır.

 

Yeni Bir Apple Kimliği Oluşturma

 1. iPhone’unuzdan App Store‘u açın.
 2. İndirmek istediğiniz ücretsiz bir uygulama bulun. Bunun yapmanın en kolay yolu, ekranın alt kısmındaki En Popüler simgesine dokunup daha sonra üst kısımdan Ücretsizsekmesine dokunmaktır.
 3. İndirmek istediğiniz uygulamanın yanındaki Ücretsiz butonuna dokunun, ardından Uygulamayı Yükle‘yi seçin.
App Store En Populer Ucretsiz Uygulamalar
 1. Ekranda görünen açılır menüden, Yeni Apple Kimliği Oluştur butonuna dokunun.
 2. Bir sonraki ekranda, yaşadığınız ülke ve bölgeyi seçin. İleri‘ye dokunun.
 3. Şartlar ve Koşulları ve Apple gizlilik politikasını okuyun ve Kabul Ediyorum butonuna dokunun. Kararınızı onaylamanızı isteyen başka bir iletişim kutusu görünecektir. Devam etmek için tekrar Kabul Ediyorum‘a dokunun.
 4. Apple Kimliği ve Parola ekranında E-posta metin kutusuna dokunun ve kullanmak istediğiniz e-posta adresini yazarak İleri‘ye dokunun.
 5. Hesabınız için güçlü bir şifre seçin, İleri‘ye dokunun ve Doğrula metin kutusuna şifrenizi tekrar girin. Bitti‘ye dokunun.
 6. Güvenlik Bilgisi bölümünü tamamlamak için ekranı aşağı doğru kaydırın. Kayıt işleminize devam etmek için üç soruyu yanıtlayın. Bilgileri tamamlamak için sırayla her soruya ve cevap metin kutusuna dokunun.
 7. Hesabınızı sıfırlamanız gerektiğinde kullanmak üzere, alternatif bir e-posta adresi belirtmek için İsteğe Bağlı Kurtarma E-postası metini kutusunu kullanın.
 8. Doğum tarihinizin ayrıntılarını girmek için Ay, Gün ve Yıl metin kutularına dokunun. Hesabı bir çocuğa göre ayarlıyorsanız, minimum yaş gereksinimini karşılamak için o kişinin en az 13 yaşında olması gerektiğini unutmayın. Devam etmek için İleri‘yi tıklayın.
 9. Faturalama Bilgileri ekranında, ödeme türünüz olarak Hiçbiri seçeneğine dokunun. Aşağıya doğru ilerleyin ve fatura adresiniz ve telefon numaranız için kalan metin kutularını doldurun. İleri‘ye dokunun.

Kayıt İşlemini Tamamlama

 1. Kayıt işleminin son bölümünde hesabınızı doğrulamanız gerekiyor. Belirttiğiniz adrese bir doğruma e-postası gönderildiğine dair bir mesaj göreceksiniz. Devam etmek için Bittibutonuna dokunun.
 2. App Store’dan gelen bir e-posta olup olmadığını görmek için e-posta gelen kutunuzu kontrol edin. Gelen e-postada yer alan Şimdi Doğrula bağlantısına tıklayın.
 3. Kayıt işlemini tamamladıktan kısa bir süre sonra oturum açmanızı isteyen bir ekran görünür. Kayıt işlemini tamamlamak için Apple Kimliğinizi ve parolanızı yazdıktan sonra Adresi Doğrula butonuna dokunun.

Artık kredi kartı olmadan oluşturduğunuz Apple kimliğinizi kullanarak iTunes Store’dan ücretsiz müzik, uygulama ve diğer medyaları indirebilirsiniz. İlerleyen süreçte ihtiyacınız olduğunda kredi kartı bilgilerinizi ekleyebilirsiniz. Kayıt işlemi sırasında yaşadığınız ülkeyi seçmezseniz, ödeme yöntemi olarak Hiçbiri seçeneğini seçemeyeceğinizi unutmayın.