20 Ocak 2021, Çarşamba
Ana Sayfa / Android / LG Telefonlarda Fabrika Ayarlarına Dönme, Sıfırlama, Format atma
1

LG Telefonlarda Fabrika Ayarlarına Dönme, Sıfırlama, Format atma

LG telefonlarında bildiğiniz gibi Android işletim sistemi bulunmakta. Android işletim sistemli telefonlarda lg k6 fabrika ayarlarına dönme , sıfırlama, format atma gibi işlemler hemen hemen benzer yöntemlerle yapılır.

En basit En Kolay LG cep telefonu Fabrika Ayarlarına Dönme, Sıfırlama, Format atma nasıl için yapacağınız tek şey sayfamızda ki videoyu izlemek. Eğer videoyu izleyemiyorsanız içeride LG telefonlarda format atma resimli anlatımı mevcuttur.

LG telefonlarda fabrika ayarlarına nasıl dönülür, sıfırlama nasıl yapılır LG K6 telefonlarına format atmak isteyen kişiler bu rehberi kullanarak sıfırlama, fabrika ayarlarına dönme işlemine geçebilirler. Öncelikle bahsedilen sıfırlama işlemine kimler neden ihtiyaç duyar onu anlatmak isterim:

1- Telefonunda kasma ve yavaşlama olanlar,
2- Uygulama yükleyememe
3- Android işletim sisteminizde çökme meydana geldiyse,
4- Deneme amaçlı, merak eden kullanıcılar,
bu yöntemlere ihtiyaç duyanlar tercih edebilirler.

LG K6 özelinde format atma videolu anlatım hemen aşağıdadır. Tüm LG telefonlarda aynı yöntemi kullanarak bu işlemi yapınız. İzlemek için “play” butonuna basmanız yeterli.

 

LG telefonlarda format atma resimli anlatım

LG Format Atma telefonunuza virüs bulaştığında, yavaşladığında, ayarlarda sıkıntılar yaşadığınızda fabrika ayarlarına döndürmek sizin için en iyi seçenek olacaktır. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi, indirip kurduğunuz uygulamaların yanı sıra ortam dosyalarınız, verileriniz, kişiselleştirdiğiniz ayarlar dahil telefon belleğindeki her şeyi kalıcı olarak siler. Fabrika ayarlarına sıfırlama öncesinde veri ve dosyalarınızı yedeklediğinizden emin olun. Format atmadan önce şarjınızın% 30’nin üzerinde olması gerektiğini unutmayınız. LG format  atma işlemini yapmadan önce yukarıda ki yazılanları DIKKATLİ OKUMANIZ tavsiye edilir. www.formatatma.net olarak hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz. Sizin için değerlediğimiz videoyu dikkatli izleyiniz.

Yukarıda ki videoyu izleyemiyorsanız yada uzun geldiyse eğer aşağıda LG format atma resimli anlatımı ile sizleri baş basa bırakıyoruz.

LG K6 Ayarları kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi:

Fabrika ayarlarına sıfırlamanın en hızlı ve seri yolu, ayarları kullanmaktır. Adımları doğru yaptığınızda LG K6 Format Atma işleminiz gerçekleşecektir.Telefonunuzda hiçbir veri kalmayacaktır.

Menü →Ayarlar →Yedekle ve sıfırla →  Fabrika verilerine sıfırla

İşlemleri sırasıyla uyguladığınızda LG Electronics Phone telefonunuzda hiçbir veri kalmayacaktır.LG K6 format atma işlemi kodları kullarakta yapabiliriz. Bunu için aşağıdaki resmimde gördünüz kodu girmeniz yeterli.

LG K6 Tuşları kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi:

 1. Öncelikle telefonumuz açıksa kapatalım,
 2. Telefonumuzun pilimini çıkartalım ve 10 saniye sonra geri takalım,
 3. Kapalı konumda iken telefonunuzun arka tarafında bulunan Sesi Azalt tuşuna basılı tutarken Açma (Power) tuşuna basınız.
 4. Telefon açılınca , LG logosu gözüktüğünde Açma (Power) tuşundan parmağınızı çekin.
 5. Parmağınızı çektikten hemen sonra tekrar Açma (Power) tuşuna basmaya devam edin.
 6. LG FACTORY HARD RESET başlığı altında Erase all user data & restore default settings yazısı çıktığında Sesi Azalt tuşuyla Yes üzerine gelip, Açma (Power) tuşuna basınız.
 7. Tekrar sorgu çıktığında Sesi Azalt tuşuyla Yes üzerine gelip, Açma (Power) tuşuna basınız.
 8. LG Fabrika ayarları sıfırlanacağı için açılış süresi biraz uzayacaktır, telefon açılana kadar bekliyelim.
 9. Ve mutlu son LG format atma işleminiz bitmiştir
  LG K6 format atma
  LG K6 format atma

LG K6 format Atma kodu: Format atma kodu olmadığından burada sizlerle paylaşamiyoruz.

Diğer Android modeller için Android format atma için linke tıklayın

LG K6 fabrika ayarları

LG K6 format atma

Yorum yapmayı unutmayın arkadaşlar. Teşekkürler.

LG K6 ekran kilidi kırma

Formattı atan ve seslendiren arkadaşa teşekkürler.

LG K6 sıfırlama uygulaması için https://www.formatatma.net/lg/ web sitesine ve cepseyir YouTube kanalına teşekkür ederiz.