19 Kasım 2019, Salı
Ana Sayfa / Oyunlar / Minecraft ve Battlefield Oyunlarını Bir Arada Oynamak İster misiniz?

Minecraft ve Battlefield Oyunlarını Bir Arada Oynamak İster misiniz?

Out of Ammo, daha önce DayZ’nin yapımcıları arasında yer alan Dean Hall tarafından geliştirilen VR tabanlı bir oyun. E3 2015 sırasında gösterilen oyundan, bir süredir haber alamamıştık. Bugün yayınlanan bir videoyla, Out of Ammo’nun ilk oynanış videosunu görme şansı yakaladık.

DayZ‘nin geliştirici stüdyosu Bohemia Interactive’de çalışan önemli oyun geliştiricilerinden bir tanesi olan ve Rocket lakabıyla bilinen Dean Hall, stüdyodan ayrıldıktan sonra kendi stüdyosunu kurmuştu. Lakabından hareketle stüdyosuna Rocketwerkz ismini veren Hall, ilk çalışmasını ise E3 sahnesinde gösterme şansı yakalamıştı. Out of Ammo ismini verdiği o ilk oyunu için ilk oynanış videosunu ise yayınlandı.

Out of Ammo, tasarımı itibariyle Minecraft ve Battlefield‘ın bir araya gelmiş haline benziyor. Ancak temelde bu iki oyundan da farklı şekilde çalışıyor. HTC Vive ya da bir diğer adıyla SteamVR’a özel olacak olan oyun, strateji ve FPS türlerini bir araya getirecek. Birinci kişi bakış açısıyla (FPS) oynanan Out of Ammo’da bir komutanı yöneteceğiz. Bir komutan olmamız sebebiyle de emrimizdeki askerlere emirler vererek, onların nerelerde durmasını söyleyebileceğiz. Böylece bizlere verilen görevleri tamamlayacak ve sonuca ulaşmaya çalışacağız. 

Hali hazırda Steam üzerinde erken erişim aşamasına giren oyun, HTC Vive sahipleri tarafından oynanabilir durumda. 24,00TL fiyat etiketiyle satışa sunulan oyun için yayınlanan o fragmanı ise hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.