20 Eylül 2020, Pazar
Ana Sayfa / Donanım / Nvidia, ekran kartı satın alanlara F2P oyun kuponu veriyor.

Nvidia, ekran kartı satın alanlara F2P oyun kuponu veriyor.

1

gtx

AMD’nin Never Settle Reloaded kampanyası ile yeni bir 7800/7900 serisi ekran kartı alanlar Crysis 3, BioShock Infinite ve Tomb Raider oyunlarından ikisini ücretsiz indirebilecekleri kuponlara sahip olmuştu. Bu kampanyanın büyük başarı elde etmesinin ardından Nvidia da Pazartesi günü kendi kampanyasını başlattı ve her ekran kartı satın alana 3 F2P oyun için toplam 150 dolar değerinde kupon vereceğini duyurdu. Kupon sahipleri bu paraları oyun içinden yapacakları alışverişle harcayabilecekler.

ABD kullanıcıları bugünden itibaren Hawken, PlanetSide 2 ve World of Tanks oyunlarında 75 dolarlık kupon sahibi olabilmek için GeForce GTX 650 ve  650Ti modellerinden birini satın almak zorundalar. GTX 660 ve üzeri ekran kartı satın alanları ise 150 dolarlık kupon bekliyor. Diğer ülkelerdeki kullanıcılar da aynı F2P oyunlarında benzer avantajlara sahip olacaklar.

Diğer taraftan bu kampanyaya dahil edilen oyunların herhangi birinin Crysis 3 gibi bir oyunla rekabet etmesi sözkonusu değil. Aslında Nvidia’nın bundle oyun konusunda güçlü ortakları da var. Şirketin F2P (ücretsiz oynanan) oyunlara yönelmesinin ardındaki sebep belli değil. Belki F2P oyunların popülerlik kazanmaya başlaması ve şirketin bu oyunlara yavaştan yatırım yapıyor olduğu düşünülebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir