2 Haziran 2020, Salı
Ana Sayfa / Android / Öğrenebilmenin yaşının olmadığını gösteren uygulama ile tanışın
1

Öğrenebilmenin yaşının olmadığını gösteren uygulama ile tanışın

‘’Khan Academy’’

Khan Academy, sınıf içinde ve dışında öğrenicilerin kendilerine en uygun hızda öğrenebilmeleri için ders videoları ve interaktif alıştırmalar sunarak kişiselleştirilmiş bir öğrenme deneyimi sağlar. 

Uygulamadan bahsedecek olursak.. Her yaştan insanın yeniden öğrenme, ders görme ihtiyacını karşılamak için yapılmıştır. Tüm dersler için ayrı ayrı öğretici videolar ve ders notları vardır. Sorular, konu anlatımı, testler gibi insanlara yararlı olabilecek çok güzel içerikleri mevcuttur. Öğrenciler içinde ekstra olarak çok yararlı bir uygulamadır. Okulda görülen dersleri bu uygulama sayesinde tekrar edebilirler. Uygulamanın avantajı ise internetsiz kullanımı ile öğrencilere her an her yerde yardım eli uzatır. Dünyaca yararlı görülen bir uygulama olduğu için birçok dile çevrilmiş ve sayısızca ülkelerde var olmaktadır.

2

Hedeflerinize ’Khan Academy’’ ile ulaşın!

Khan Academy kısacası eğitim için vardır. Teknolojik gelişme olduğu için insanların çok kolay ulaşabildiği bir platformdur. Bir başka özelliği ise yaş sınırının olmaması, geniş kapsamlı olması, herkes için yararlı olmasıdır. Üstelik bu uygulama engelli kişileri de düşünmüş ve engelli kişiler içinde eğitimler verilmiştir. Teknolojinin yaygınlaşmasıyla ün kazanan bir uygulamadır. Bu ve buna benzer uygulamalar eğitim seviyesini yükseltmek amacıyla tasarlanmıştır. 

Uygulamayı App Store üzerinden indirmek için

https://apps.apple.com./tr/app/khan-academy/id469863705?I=tr

Uygulamayı Play Store üzerinden indirmek için

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.khanacademy.android&hl=tr