Ana Sayfa / Oyunlar / Oyun Hamuru Kullanmanın 20 Yeni Yolu
1

Oyun Hamuru Kullanmanın 20 Yeni Yolu

Play-Doh sadece okul öncesi için değil!

20 Genius Play-Doh Öğrenme Aktiviteleri

Play-Doh, bugünlerde çoğu ilkokul sınıfında temel bir üründür. Herkes onunla oynamayı sever ve anlamlı ve eğlenceli uygulamalı aktivitelere dahil olmak kolaydır. Size bol miktarda yeni fikirler vermek için bulabileceğimiz en iyi Play-Doh öğrenme etkinliklerinden bazılarını bir araya getirdik. Başlamadan önce stok bulundurmanız mı gerekiyor? Öğretmenler bu 24’lü Play-Doh paketini bir renk gökkuşağında seviyor.

1. Mevsimsel Play-Doh öğrenme tepsileri ayarlayın.

Play-doh Erken Öğrenme Fikirlerini Öğrenme

Bu, çocukların Play-Doh öğrenmeleriyle daha yaratıcı olmalarını sağlamak için harika bir yoldur. Erken Öğrenme Fikirleri , bir yıl boyunca Play-Doh tepsi konseptlerini etkilemeye değer. Bunu seviyoruz, bu da çocukları hamurda kendi kendine portre yapmaya teşvik ediyor.

2. Dünya’nın katmanlarını gösterin.

Kendi Play-Doh gezegeninizi oluşturarak Dünya’nın çekirdeği, mantosu ve kabuğunu öğrenin. Bu, çocuklar için farklı katmanları ve ne yaptıklarını anlamalarının kolay bir yoludur. Bu, renklerin önemli olduğu bir proje olduğundan, doğru renk tonlarının daha büyük kutularını toplu olarak satın alarak hazırlayın .

3. Temel sayı uygulamalarını alın. 

2

Pek çok ücretsiz olarak çevrimiçi olarak sunulan müthiş, basılabilir Play-Doh öğrenme matı tonları vardır. Gelen bu tek Üzerinden Canlılık C’ler çocuklar sayıları oluşturan ve aynı zamanda tanıtır alıştırması verir 10 kare .

4. Play-Doh ile şekiller oluşturun. 

3

Royal, Baloo’dan gelen bu basit aktivite, küçük çocuklara temel şekiller oluşturma pratiği verir ve daha büyük çocuklar için daha karmaşık örnekler (eşkenar dörtgen veya scalen üçgeni gibi) içerecek şekilde genişletilebilir.

5. Bir hücre şeması. 

4

Inspired Class , hücrenin farklı bölümlerini gösteren bu Play-Doh öğrenme projesini paylaşıyor. Ne kadar da eğlenceli?

6. Adınızı hecelemeyi öğrenin.

Play-doh 123Homeschool4Me Öğrenme

123Homeschool4Me’deki bu örnekte olduğu gibi, harf bloklarını Play-Doh içine basarak heceleme adlarını ve diğer basit kelimeleri kullanın . Kullanmak için bir dizi harfe mi ihtiyacınız var? Play-Doh Rakamlarını, Harflerini ve Eğlence Kitini deneyin .

7. Play-Doh fosillerini hazırlayın.

5

Takipçimizden gelen Play-Doh fosil fikri, çocukların fosillerin nasıl oluştuğunu anlamalarına yardımcı olmak için kesin bir yoldur. Wild Republic’in Böcek Doğa Tüpü bu proje için mükemmeldir veya elinizde bulunan dinozor modellerini, mermileri veya diğer nesneleri kullanmayı deneyin.

8. Renk karıştırma hakkında bilgi edinin.

6

Bu düşünceyle diğer tonları yapmak için ana renkleri karıştırmayı öğrenin. Tarifini karıştırması ve harmanlaması kolay bir oyun yaratıyor.

9. Play-Doh ile desenleri uygulayın.

Play-doh Öğrenme Okul Öncesi Oyun ve Öğrenme

Desen eşleştirme, çocukların ustalaşması için basit ama önemli bir kavramdır. Özellikle konfeti Play-Doh ile eğlenceli olacak bu Play-Doh öğrenme etkinliği için Okul Öncesi Oyundan ve Öğrenimden ücretsiz yazdırılabilir dondurma desen paspasları alın .

10. Bitkiler hakkında bir ders verin. 

7

Minyatür kaktüsler inşa edin ve Erkekler ve Kızlar için Frugal Fun’un bu dersi ile suyu nasıl koruduklarını öğrenin . 

11. Bir Play-Doh başyapıtı tasarlayın.

Ateşböcekleri ve Çamurlu-Öğrenme Öğrenme Oyun

Çeşitli dallar kapın veya ahşap el sanatları çubukları kullanın ve öğrencilerinizi bir bina, köprü veya başka bir yapı üzerinde mühendislik yapmaya zorlayın. Bu fantastik STEM fikri Fireflies ve Mud Pies’ten geliyor .

12. Devreleri keşfedin. 

8

Teach Beside Me’deki iletken playdough tarifini kullanarak bir devreyi nasıl kuracaklarını gösterdiklerinde, çocukların zihinlerini uçuracaksınız . Kendi hamurunu yapacak vaktin yok mu? Bu proje için ihtiyacınız olan her şeyle birlikte gelen Squishy Circuits kitini satın alın .

13. Play-Doh ile numarasına göre renklendirin.

9

Teach Me Mommy’in yazdırılabilir renkli sayıdaki kelebek paspasının yanında hangi Play-Doh rengini kullanacağınızı görmek için bir kalıp alın . (İşte sınıfta denemek için biraz daha eğlenceli zar oyunları .)

14. Görme kelimeleri için Play-Doh öğrenmeyi kullanın.

Tasarımcı Öğretmeni IG Öğrenimi Play-Doh

Yazım görme sözcüklerini uygulamak için Play-Doh ile birlikte bir dizi alfabe pul kullanın . Instagram Tasarım Öğretmeni’nin bu etkinliği her türlü yazım pratiği için eğlencelidir.

15. Ayın evrelerini öğrenin.

Play-Doh Öğrenme KC Edventures

Farklı aşamaları öğrenmek için çocuklarınızın ay boyunca her gece ay şeklini almasını sağlayın. Bu, karanlıkta parlayan bir Play-Doh ultracool ışıması satın almak için mükemmel bir bahane olacaktır Edventures With Kids’den  harika bir fikir !

16. Böcek ve örümcek inşa edin.

10

Bir örümcek ve böcek arasındaki farkları biliyor musunuz? Veya bir örümceğin kaç gözü vardır? Wise Owl Factory’nin bu ücretsiz yazdırılabilir paspasları, bu sorulara cevap veren modeller ve daha fazlasını yapmak için Play-Doh ve diğer eşyaları kullanıyor.

17. Kesirleri Play-Doh ile karşılaştırın.

11

FlapJack Eğitim Kaynakları , kesirleri karşılaştırmak için Play- Doh’un nasıl kullanılacağını gösterir. Bazıları için kafa karıştırıcı olabilecek bir konuyu ele almak için böylesine temiz bir uygulamalı yol.

18. İnce motor becerilerinizi geliştirin.

12

My Happy Place’den ücretsiz bir Play-Doh öğrenme görev kartı seti edinin . Çocuklara, ince motor becerilerini geliştirerek bir dizi zorlu eşyalar yapmak için zorlanmaktadır.

19. Dengeli bir yemek planlayın.

Doh Öğrenme Turşu Bums oyna

Ücretsiz yazdırılabilir kullanın Ne Akşam Yemeği için? Çocuklara sağlıklı beslenmeyi öğretmek için Picklebums’tan mat . Kendi şekillerini yaratabilirler ya da yemek yapmak için hazırlanan Play-Doh Kitchen Creations Grocery Goodies’deki araçları kullanabilirler . ( Burada sağlıklı beslenme hakkında öğretmek için daha fazla yol bulun. )

20. Diş hijyeni uygulaması için Play-Doh öğrenmeyi kullanın.

Play-Doh Öğrenme Harika Eğlence ve Öğrenme

Çocuklara dişlerine nasıl bakacaklarını öğretmek için Fantastic Fun ve Learning’den bu fikri kullanın . Bir sonraki seviyeye bir şeyler almak ister misiniz?