12 Ağustos 2020, Çarşamba
Ana Sayfa / Telefon / Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge’e Qualcomm Snapdragon 820 güç verecek
1

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge’e Qualcomm Snapdragon 820 güç verecek

2

Samsung ’un yeni amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S7 ve S7 Edge, entegre Qualcomm TruSignal teknolojisi ile daha kesintisiz telefon görüşmelerini mümkün hale getirirken çekim alanı ve veri hızını da artırıyor
Qualcomm Technologies Inc. ’in Samsung ’un yeni amiral gemisi Samsung Galaxy S7 ve bazı ülkelerde satışa sunulacak S7 Edge modeline güç vereceğini duyurdu. Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge modelinde yer alacak Qualcomm Snapdragon 820 işlemcide tümleşik halde bulunan Snapdragon X12 LTE modem, önceki nesle kıyasla 4G+ LTE indirme hızını yüzde 33 ’e, LTE yükleme hızını ise yüzde 200 ’e kadar hızlandırıyor. Ayrıca Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge ’te yer alan tümleşik Qualcomm TruSignal çoklu-anten sinyal kesintilerini ortadan kaldırarak ve radyo güç tüketimini azaltarak daha kesintisiz aramaları mümkün kılıyor, veri hızını ve çekim alanını artırıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Qualcomm Technologies Ürün Yönetiminden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Alex Katouzian, “Qualcomm Technologies ve Samsung çok uzun bir süredir birlikte çalışarak mobil deneyimleri yeniden şekillendiriyor. Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge ’e güç veriyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Entegre 4G+ LTE bağlantı ile TruSignal çoklu-anten teknolojisi ve Snapdragon 820 işlemci tarafından desteklenen yeni kapsamlı multimedya özellikler, yeni nesil mobil deneyimleri Samsung müşterilerine sunuyor.” dedi. Samsung Ar-Ge ve Ürün Stratejisi Ekibi ile Mobil Donanımlardan Sorumlu Başkan Vekili Taemoon Roh ise “Qualcomm Technologies ’in ileri ve çeşitlenmiş teknoloji portföyü, sunduğu bağlanabilirlik ve işlemci çözümleri ile son amiral gemimiz Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge modeline güç veriyor. Samsung Galaxy müşterilerimiz Qualcomm Technologies ’in öncü LTE çözümleri tarafından desteklenen en hızlı 4G LTE bağlantısı da dâhil en son kullanıcı deneyimlerinin keyfini yaşayabilecek.” şeklinde konuştu.

 

Qualcomm Technologies ’in üst seviye mobil işlemci amiral gemisi Snapdragon 820 işlemci, gelecek nesil mobil cihazlara güç vermesi için özel olarak tasarlandı. Enerji verimliliği, daha önce görülmemiş hız, daha fazla pil ömrü gibi avantalar ile birlikte bu işlemcisinin getirdiği yeni özellikler şu şekilde: Şu an piyasada olan Snapdragon 820 işlemcinin cihazlar ile birlikte sevkiyatının, 2016 yılının ilk yarısında yapılması planlanıyor.