Ana Sayfa / Android / Twitter Lite Tanıyalım
1

Twitter Lite Tanıyalım

Twitter bildiğiniz gibi sosyal medya kategorisindeki siteler içerisinde önemli bir yere sahip.

Mobil destekli olan uygulaması ile bambaşka bir yapıda yer alarak alanını daha da genişletmeye dayalı hamleleri ile göze çarpıyor.  Her gün ortalama 6.7 Milyon tweet atıldığını biliyor muydunuz? www.haberturk.com bu konuda ayrıntılı bir çalışma yapmış.

Bu kadar çok tweet ve her gün artan takip edilen kişi sayısı elbette bazı problemleri de beraberinde getiriyor. Mobil cihazlardan bağlanan kullanıcıların İnternet kotası ve daha fazla işlemci ram gibi kaynak kullanımından şikayet ettiklerinden olsa gerek twitter bu konuya duyarlı.  

Yukarıda paylaştığımız sebeplerden Twitter Lite uygulaması ile kullanıcılar  rahat bir nefes alıyor. Uygulama 1 MB olarak uygulama marketlerinde yer alıyor. Geçtiğimiz yıl Google Play de yer almaya başlayan bu ekonomik sosyal medya uygulaması artık tüm dünya için de kullanıma açıldı.  

Google‘la birlikte geliştirilen Twitter Lite, iOS versiyonunda bildirim özelliğine sahip olmayacak. Mobil uygulamayla benzer bir tasarım sunacak olan Twitter Lite, internet hızlarının yavaş olduğu bölgelerdeki Twitter kullanımını ciddi oranda arttırabilir. Twitter Lite’ın tüm dünya için kullanıma sunulduğunu da ekleyelim. Dilerseniz Twitter Lite servisine buradan ulaşabilirsiniz.