17 Mayıs 2021, Pazartesi
Ana Sayfa / Wordpress / Vargonen WordPress Hosting İncelemesi | WpGurme
1

Vargonen WordPress Hosting İncelemesi | WpGurme

Vargonen WordPress hosting paketlerini kullanan okurlarımızdan bir çok olumlu yorum aldık. Bu yorumlar doğrultusunda Vargonen firmasının WordPress paketlerinden birini alarak test etmeye karar verdik. İncelememizi hazırlarken her zaman olduğu gibi fiyat, destek ve performans değerlerini göz önünde tutacağız.

Doların yükselmesi sonucu WordPress site sahipleri hosting seçimini daha dikkatli yaptığını fark ettik. Paket özelliklerini seçerken CPU, RAM, IO ve disk alanı gibi değerleri göz önüne alıyorlar. İncelmemizde fiyat ve performans açısından Profesyonel WordPress paketini test edeceğiz.

Vargonen WordPress Hosting

Vargonen dört farklı WordPress hosting paketi seçeneği sunmaktadır. Ekonomik, Standart, Profesyonel ve Premium olmak üzere ihtiyaçlarınıza uygun olarak hazırlanmıştır. WordPress sitenizin trafik, içerik boyutu ve sistem ihtiyacına göre seçim yapabilirsiniz.

36 aylık alımlarda 1,39 $ ile 7,99$ arasında değişen paket fiyatları bulunmaktadır. Aşağıda yer alan fiyat tablosunu incelebilirsiniz.

Vargonen WordPress Hosting Paket Fiyatları

Paketler içerisinde sunulan temel özellikleri aşağıda yer alan görsel üzerinden inceleyebilirsiniz.

Vargonen WordPress Hosting Karşlaştırması

Detaylı olarak tüm paketleri Vargonen web sitesi üzerinden inceleyebilir, ayrıca canlı destek üzerinden yardım alabilirsiniz.

İNCELE

Biz incelememizi hazırlayabilmek için Profesyonel WordPress hosting paketini seçtik. Bunun sebebi genel olarak bir çok WordPress sitesi için yeterli özellikleri içerisinde barındırıyor olmasıdır. Bu paket içerisinde 3 adet farklı web sitesini eş zamanlı olarak kullanabilirsiniz. Ancak tüm sistem kaynağını tek bir sitede kullanmak istiyorsanız sadece bir adet siteyi barındırmanız daha doğru olacaktır.

Vargonen Profesyonel WordPress Hosting Performans Testi

Performans testimizi günlük 3000 aktif ziyaretçisi olan bir site üzerinden test edeceğiz. Sitemizi taşımadan önceki değerleri ile taşıma sonrası değerleri arasında ki farkları ve açılış hızında ki değişime göz atacağız.

Test sırasında kullanılan hosting paketleri özellikleri birebir aynı olduğunu belirtmek isteriz. Her iki hosting paketi testi sırasında site içerisinde her hangi bir değişiklik yapılmamıştır.

Test Anında Sitedeki kullanıcı sayıları

Değerlendirmenin eşit olması açısından eşit sayıda kullanıcı trafiği olduğu anlarda veriler toplanmıştır. ilk testimizi load impact üzerinden yapacağız. Sonrasında sıkça kullandığımız Uptime Robot servisi üzerinden sitemizin tepki sürelerini kıyaslayacağız.

Load impact test aracı kullanarak elde ettiğimiz verilerin karşılaştırması bizi bir hayli şaşırttı.  Grafiklere göz attığınızda aradaki farkı göreceksiniz.

Taşıma işleminden önce elde ettiğimiz grafik:

2

Taşıma işlemi sonrasında elde ettiğimiz grafik:

3

Grafik üzerine yer alan:

 • Response time: Tepki süresini ifade etmektedir.
 • VUs active: Sanal kullanıcı sayısını ifade etmektedir.
 • Requests rate: İstek oranını ifade etmektedir.

Load impact ile ilgili kısa bir bilgi vermeden geçmeyelim. Web sitenizi veya web tabanlı uygulamalarınızın yüklenme ve performans testleri için kullanabileceğiz bir test hizmetidir.

Uptime Robot site takip servisi üzerinden aldığımız 24 saatlik veriler aşağıda yer almaktadır. Biz bu servis üzerinde Response Time yani cevap verme sürelerini baz alarak değerlendirmemizi yapacağız.

Taşıma işleminden önce

4

Taşıma işleminden sonra

5

Vargonen ile yaptığımız testlerde bizi en çok şaşırtan açılış ve tam yüklenme süreleri oldu. Eski kullandığımız hosting firmasının adını vermeyi doğru bulmadığımı için yazımız içerisinde yer veremiyoruz.

Projemiz büyüdükçe hosting firması ile bir çok yazışma yaptık. Aldığımız cevaplar genel olarak optimizasyon ve kullandığımız gereksiz eklentileri kaldırmamız yönünde olduğuydu. Vargonen aldığı iyi yorumları hak ettiğini bu testler ile kanıtlamış oldu.

Vargonen WordPress Hosting Artı ve Eksileri

Vargonen fiyat, performans ve destek açısından son derece başarılı çözümler sunduğunu söyleyebiliriz. Şimdi sırası ile artı ve eksi yönlerine bir göz atalım.

Artı yönleri:

 • Saatlik posta gönderim limiti 250 adet.
 • 2 x 10 GBit/s bağlantı çıkışı ile yüksek tepki süresi.
 • LiteSpeed Cache.
 • Cpanel üzerinden php 5.x – 7.x versiyon seçim deteği.
 • Cpanel üzerinden php.ini dosyasına erişim ve düzenleme.
 • Canlı destek, destek masası ve telefon üzerinden destek hizmeti.

Eksi yönleri:

 • Ücretsiz SSL desteği bulunmuyor.
 • Uzak MySQL desteği bulunmuyor.
 • İndirimli paketler 36 aylık alımlarda geçerli.

Not: Siteniz üzerinde ücretsiz SSL sertifikası kullanmak isterseniz. Oluşturduğunuz sertifika bilgilerini destek masası üzerinden göndererek kurulumunu yaptırabilirsiniz.

Genel Değerlendirme

Yaptığımız testler ve kendi deneyimlerimiz sonucunda Vargonen önerdiğimiz firmalar arasında yerini kolayca aldı. Fiyat ve performans açısından uzun soluklu projeleriniz için ideal çözümler sunuluyor. Yüksek CPU ve RAM değerli sayesinde çok fonksiyonlu tema ve eklentileri sorunsuz olarak kullanabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak LiteSpeed cache desteği sayesinde daha fazla verim alabilmeniz mümkün.

Vargonen WordPress hosting kullanıyorsanız deneyimlerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

[ad_2]
Kaynak