17 Mayıs 2021, Pazartesi
Ana Sayfa / Wordpress / WordPress 5.2 sürümü yayınlandı – WPsitesi
1

WordPress 5.2 sürümü yayınlandı – WPsitesi

2

İngilizce sürümü 7 Mayıs 2019’da, Türkçesi ise geçen hafta yayınlanan WordPress 5.2 sürümü caz müzisyeni Jaco Pastorius’tan esinlenilerek “Jaco” adıyla yayınlandı. Başlıca gelen yenilikler güncelleme yaptığınızda aşağıdaki şekilde görülecektir. Bu yazıda da sizlerle paylaştım.

Sitenizi güvenli tutma

3

WordPress 5.2, yapılandırma sorunlarını ve ölümcül hataları tanımlamak ve düzeltmek için size daha sağlam araçlar sunar. İster müşterilerinize yardımcı bir geliştirici olun veya kendi sitenizi yönetiyor olun, bu araçlar ihtiyacınız olduğunda size doğru bilgileri edinmenize yardımcı olabilir.

Site Sağlık Kontrolü

45.1 sürümünde tanıtılan Site sağlığı özelliği üzerine bu sürüm, yaygın yapılandırma hatalarını ayıklamaya yardımcı olacak iki yeni sayfa ekler. Ayrıca geliştiricilerin hata ayıklama bilgilerini site sahipleri için saklayabilecekleri bir alan da ekler. Sitenizin durumunu kontrol edin, ve nasıl hata ayıklayacağınızı öğrenin.

PHP hata koruması

5Yönetici odaklı bu güncelleme geliştirici süresine ihtiyaç kalmaksızın hayati problemleri güvenle düzeltmenizi ya da yönetebilmenizi sağlıyor. Ünlü “ölümün beyaz ekranı” (white screen of death) durumlarını daha iyi ele alıyor ve kurtarma moduna giriş için bir yol sağlıyor, ki bu da hataya sebep olan eklenti ve temaların işlevlerine ara veriyor.

Güncellemeyi unutmayın, iyi bloglamalar…

Paylaşmak önemsemektir!


6

Site kurucu ve yöneticisi, wordpress öğrenci ve öğreticisidir. Burada yazılan yazılar tamamen bilgilendirme amaçlıdır, amacı bildiklerini paylaşmaktır.

[ad_2]
Kaynak