1 Ekim 2020, Perşembe
Ana Sayfa / Wordpress / WordPress’te “Bunu Yapmak İstediğinizden Emin misiniz” Hatası Nasıl Onarılır
Wordpress hatası 1

WordPress’te “Bunu Yapmak İstediğinizden Emin misiniz” Hatası Nasıl Onarılır

Arada bir, veritabanı bağlantısı kurulurken bazı hatalar verebilir. Bu hataların çözümü için bir doğrudan bir fikir yürütebiliriz. Bu tür WordPress hatalarına da çözümü de geliştirebiliriz.

Fakat, “Bunu yapmak istediğinize emin misiniz” gibi çözümünü doğrudan öngöremediğimiz hatalar var.

Bu hataya yol açabilecek çok fazla faktör var. Bu nedenle, WordPress sizi doğru bir yönlendirme yapamıyor. Haliyle problemin çözümü de zorlaşıyor.

Bu makalede, WordPress’te “Bunu yapmak istediğinizden emin misiniz?” Hatasını nasıl araştıracağınızı ve düzelteceğinizi göstereceğiz.

Error - Are you sure you want to do this

“Bunu yapmak istediğinize emin misiniz?” Hatası? Sebepleri:

Bunu yapmak istediğinize emin misiniz? bazı özellikleri düzgün kullanmayan eklentiler ve temalar yüzünden kaynaklanır.

WordPress URL’lerini, formlarını ve ajax çağrılarını kötüye kullanımdan korumak için bir güvenlik katmanı ekleyen benzersiz anahtarlardır. Bir komut dosyasının web sitenizden geldiğini ve web sitenize erişmeye çalışan bir bilgisayar korsanı gibi harici bir kaynak olmadığından emin olurlar.

“Bunu Yapmak İstediğinizden Emin misiniz?” Hatası Nasıl Onarılır
En sık olarak, bu hata sitenize yüklenen bir eklenti veya temadan kaynaklanır. Hangi eklenti veya temanın soruna neden olduğunu araştırmak için tüm eklentilerinizi devre dışı bırakmanız gerekir.

Yüklü Eklentileri Araştırın

Öncelikle, tüm WordPress eklentilerini devre dışı bırakmanız ve WordPress’in kurulu bir eklentiyi bulamadığından emin olmanız gerekir.

Bir FTP istemcisi kullanarak WordPress barındırma hesabınıza bağlanın. Ben FTP programı olarak ücretsiz versiyon Filezilla kullanıyorum.

Bağlandıktan sonra wp-content klasörüne gidin ve plugins klasörünü plugins.deactivated olarak yeniden adlandırın.

Rename plugins folder to deactivate all plugins

Bundan sonra, WordPress yönetici alanınızdaki eklentiler sayfasına geri dönmeniz gerekir. Devre dışı bırakılmış tüm eklentileriniz için bir bildirim göreceksiniz.

Plugins deactivated in WordPress

Artık tüm eklentileriniz düzgün bir şekilde kaldırılıp devre dışı bırakıldığında, hatanın giderilip giderilmediğini kontrol ediniz.

Hata bir daha görünmezse, bu, web sitenizdeki eklentilerden birinin bu soruna yol açtığı anlamına gelir. Hangi eklentinin soruna neden olduğunu bulmak için, FTP istemcinize dönün ve plugins.deactivated klasörünü eklentilere geri adlandırın.

Bundan sonra, WordPress yönetici alanınızdaki eklentiler sayfasını ziyaret edin ve her eklentiyi birer birer etkinleştirin. Soruna neden olan eklentiyi bulana kadar her eklentiyi etkinleştirdikten sonra hatayı yeniden oluşturmaya çalışmanız gerekir.

Evet, bu zaman alıcı bir iş gibi görünüyor, ancak yeni başlayanlar için rahatsız edici WordPress eklentisini bulmanın en kolay yoludur.

Temanızı İnceleyin

Eklentiler bu soruna neden olmuyorsa, “Bunu yapmak istediğinizden emin misiniz?” Hatasına neden olan temanız olabilir.

Eklentiler için yaptığınız prosedürü tekrarlayarak, bu soruna neden olan temayı inceleyebilirsiniz. Öncelikle, bir FTP istemcisi kullanarak web sitenize bağlanmanız ve aktif olarak aktif temanızı bilgisayarınıza bir yedek olarak indirmeniz gerekir.

Temanızı yedekledikten sonra, web sunucunuzdan güvenle silebilirsiniz.

Şimdi WordPress yönetici alanınızdaki Görünüm »Temalar sayfasını ziyaret edin; bir bildirim göreceksiniz: Etkin tema bozuk. Varsayılan temaya geri dön’.

Theme deactivated

WordPress şimdi web siteniz için Twenty Seventeen gibi varsayılan temayı kullanmaya başlayacaktır.

Varsayılan tema etkinleştirildikten sonra ‘Bunu yapmak istediğinizden emin misiniz?’ Hatası artık görüntülenmiyorsa, hataya neden olan temanızdır.

Hatanın Kaynağı Bulunamadı

Eklentilerinizi ve temalarınızı devre dışı bırakıp yeniden etkinleştirdikten sonra hatayı almaya devam ediyorsanız, sitenizi test ettiğinizden emin olun, tarayıcınızdaki çerezleri silip tekrar test edin.

Sitenizdeki hiçbir eklentinin veya temanın hataya yol açmadığını tespit ederseniz, uygulayabileceğiniz birkaç ekstra adım vardır.

Bu adımlar temel WordPress dosyalarını kaynaktan indirilen yeni kopyalarla değiştirecektir.

Öncelikle, siteniz için eksiksiz bir WordPress yedeklemesi yapmanız gerekir. Bu adım, bir şeyler ters gittiğinde web sitenizi kolayca geri yüklemenize yardımcı olacağı için önemlidir.

Ardından, bir FTP istemcisi kullanarak web sitenize bağlanın ve “wp-config.php” dosyasını bilgisayarınıza indirin. Bu dosya daha sonra ihtiyacınız olacak WordPress veritabanı ayarlarınızı içerir.

Download wp-config.php file to your computer

Bundan sonra wp-content klasörü ve tüm içeriği dışındaki tüm WordPress dosyalarını sunucunuzdan silmeniz gerekir.

Delete all WordPress files except wp-content folder

Bundan sonra, bilgisayarınıza yeni bir WordPress kopyası indirmeniz gerekir. WordPress.org web sitesinden zip dosyası olarak indirebilirsiniz.

.zip dosyasını bilgisayarınıza çıkartın ve ‘wordpress’ klasörü içindeki dosyaları FTP kullanarak web sunucunuza yükleyin.

Tüm dosyaları yükledikten sonra, wp-config-sample.php dosyasını wp-config.php olarak yeniden adlandırın.

Şimdi, WordPress veritabanınızı ve tablo bilgilerinizi girmek için yeni wp-config dosyasını düzenlemeniz gerekir. Tüm bilgileri girmek için daha önce indirdiğiniz eski wp-config.php dosyasına bakabilirsiniz.

/**#@+
 * Authentication Unique Keys and Salts.
 *
 * Change these to different unique phrases!
 * You can generate these using the {@link https://api.wordpress.org/secret-key/1.1/salt/ WordPress.org secret-key service}
 * You can change these at any point in time to invalidate all existing cookies. This will force all users to have to log in again.
 *
 * @since 2.6.0
 */
define('AUTH_KEY',     '`+7nTNb<AwtbLA$L-Q7amn;~|wH)ljXv2~TpbP?mLA+M`8H|n1`/Lz-GmAQL{4fB');
define('SECURE_AUTH_KEY', '/gkAjhhJe`iwO)V-p=J<cN_ +6D{YhrM|=E#C7gD}]c2w~OJ} y}eY^,HWn&-j:a');
define('LOGGED_IN_KEY',  'PtDl2V|01oIXDpq^K,IH-8|rhT +T(ZMpuLq>UD?|W)b3gMfG~g[zr8N6}m%MZ|L');
define('NONCE_KEY',    ']Zj5i*hHlsUWKg2|>YF,X+xpd-_`I[nFmA6ZLw~;EW7g0.s5EaZCAJ=j]./5z^X~');
define('AUTH_SALT',    'e*l:hUsddFIxm1E7y-n#<a0|u- #[email protected]#$vNz}EY4rY~-x|0_6=Q!TR=MMxUL?');
define('SECURE_AUTH_SALT', 'n]^c9nY>_}3,4)J]S sM6-MI3aB#Qk<Re^j#Lu_|x^*BhO.54aZQTtzJeCo5DWAg');
define('LOGGED_IN_SALT',  'Ba3kd1&J$~~`(|uJ0:v;w+DJ3xW}.B#R9J*r|.+V}*sTuK &8db-Mn+[boHW3{[/');
define('NONCE_SALT',    'nBv-U1qfkCZxS|13%hYdHz*s1^){.KSZWm1A^${`r!d5;EqrH:>1Xx`pwt6?**i}');

Şimdi, wp-config.php dosyanızı kaydedin ve web sitenize geri yükleyin.

Hepsi bu kadar, WordPress kurulumunuzu başarıyla yeniledik. Şimdi devam edebilir ve hatayı web sitenizde yeniden oluşturmaya çalışabilirsiniz.

WordPress Sorunlarını Düzeltmenin Temel İpuçları

WordPress milyonlarca insan tarafından kullanılır. Hangi problemle karşılaşırsanız karşılaşın sizden önce binlerce insan o problemle karşılaşmış ve bir çözüm üretmiştir. Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok 🙂

Google aramada sadece hatayı girerek bir çözüm bulabilirsiniz. Daha yararlı sonuçlar için, arama teriminizin sonuna selimozdem.com adresini ekleyin.

Umarız bu makale WordPress’teki “Bunu Yapmak İstediğinizden Emin misiniz” Hatasını düzeltmenize yardımcı olmuştur