29 Mayıs 2020, Cuma
Ana Sayfa / Sınav Sonuçları / YKS tercih sonuçları açıklandı mı? ÖSYM 2018 Üniversite tercih sonuçlarını açıkladı mı?

YKS tercih sonuçları açıklandı mı? ÖSYM 2018 Üniversite tercih sonuçlarını açıkladı mı?

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı mı? Ne zaman açıklanacak? ÖSYM  soruları öğrencilerin ve velilerin gündeminde. Büyük maratonun sonunda üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin hayatlarının en önemli günü olacak, haliyle sonuçların bir an evvel açıklanması bekleniyor. Kazananlar sevinecek, kazanamayanlar hayal ve umutlarını bir sonraki döneme saklayacak. Binlerce kişinin hayatı etkilenecek. Üniversite yerleşiminin yanında hangi şehirde yaşayacağım sorusunun cevabı da en az yerleştirme heyecanı kadar önemli. İşte beklenen cevap…

Açıklanması beklenen üniversite tercih sonuçlarını öğrenmek isteyenler internette YKS tercih sonucu ne zaman açıklanacak sorusunun cevabını araştırıyor. Kimi telefondan kimi tabletten kimi de bilgisayarından kontrol ederek  5 milyondan fazla  öğrencinin heyecanla beklediği 2018 YKS tercih sonuçları için ÖSYM’nin eli kulağında! Milyonların yüreği ağzında! ÖSYM Başkanı’nın henüz belirlenmemesi nedeniyle adayların sorularına net bir cevap verilmiyor. Bütün sınavların ve sonuçların tarihleri ÖSYM takviminde yer aldığı halde neden YKS tercih sonuçları için tarih verilmediği merak ediliyor.

7 Ağustos 2018 tarihinde başlayan 2018-YKS (Yükseköğretim Kurumları ) tercih işlemleri, 14 Ağustos 2018 tarihinde sona ermişti. ÖSYM, resmi takviminde YKS tercih sonuçlarının açıklanma tarihine yer vermedi. Ancak 31 Ağustos Cuma gününe kadar açıklanması bekleniyor. Açıklandığı andan itibaren aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

ÖSYM AİS YKS SONUÇLARI

Adaylar, YKS tercih sonuçlarını elektronik ortamda, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak öğrenebilecekler.

Esprili yaklaşımlarıyla sosyal medyada da adayların heyecanı  görülebiliyor.